ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 квітня 2011 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/3566/11
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Серга С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації до Відділу державної виконавчої служби Машівського районного управління юстиції про скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
06 січня 2011 року позивач ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу державної виконавчої служби Машівського районного управління юстиції про скасування постанови про накладення штрафу від 14.12.2010 ВП № 12617435.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10.01.2011 позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Полтаві залишено без розгляду.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 16.03.2011 апеляційну скаргу задоволено частково. Ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 10.01.2011 скасовано. Справу направлено до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.
Відповідно до частини 1-2 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що постанову про накладення штрафу від 14.12.2010 отримано позивачем 16.12.2010, проте ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду 06.01.2011, тобто з порушенням встановленого законом строку звернення.
Однак, позивачем не додано до адміністративного позову заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів в обгрунтування поважності причин його пропущення.
Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації до Відділу державної виконавчої служби Машівського районного управління юстиції про скасування постанови залишити без руху.
Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 06 травня 2011 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде вважатися неподаною та повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та доказів в обгрунтування поважності причин його пропущення, докази надіслання відповідачеві матеріалів позову.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Серга