Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #52056547

Пров. № 2/409/1411/15

Справа №409/1782/15-ц

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


11 вересня 2015 року смт.Білокуракине

Білокуракинський  районний суд Луганської області в складі:

головуючого  судді                                        В.В. Тімінського

при секретарі -                                                О.В. Стрільцова

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Білокуракине Луганської області  цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" до ОСОБА_1  про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

                                                                    ВСТАНОВИВ:

           Публічне акціонерне товариство комерційний банк "Дельта Банк" звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1  про стягнення заборгованості за кредитним договором. В обґрунтування позову позивач зазначає, що 23.08.2011 року ПАТ "Дельта Банк" та ОСОБА_1  уклали кредитний договір № 006-12501-230811.

          Відповідно до п.1.2. Договору  позивач відкриває відповідачеві  картковий рахунок № 26254905002368 в національній валюті України, надалі за тексотм – рахунок, випускає та  надає держателю платіжну картку, а також  ПІН-код  до картки, здійснює обслуговування держателя на умовах, викладених в  тарифному пакеті  Visa класичний, що міститься в Додатку №1 до договору.

          У відповідності до п.5.2 договір набуває чинності з дати укладання та діє до повного виконання зобов’язань за цим договором.

          Банк  надає  держателю кредит шляхом відкриття відновлюваної  відключної  кредитної лінії, що  передбачена п.1.3 Кредитного договору. Відповідно до квазанного пункту  Банк відкриває держателю кредитну лінію на загальну суму  100 000,00 грн., та на день укладання  кредитного договору  встановлює ліміт  кредитної лінії на рахунок в сумі 9000 грн.

           У відповідності   до договору, держатель картки зобов`язаний  щомісяця в строки, визначені Правилами здійснювати погашення частини суми заборгованостіза кредитною лінією, яка виникла за попередній звітний місяць, а також здійснювати погашення в повному обсязі заборгованості за  Овердрафтом, яка  виникла за  попередній звітний місяць, сплачувати всю суму процентів, нарахованих за користування кредитною лінією та або  Овердрафтом за попередній звітний місяць, та всю суму пені, яка нарахована    за попередній  звітний місяць у разі порушення строків сплати заборгованості за кредитною лінією та або  Овердрафтом.

           У порушення ст.ст. 526, 527, 530 ЦК України та вимог договору позичальник своїх зобов'язань за договором не виконав, в зв'язку з чим виникла заборгованість станом на 30.03.2015 року у сумі  31412,77 гривень, яка складається  з: тіла кредиту  - 14467,29 грн., прострочене тіло  кредиту – 5932,71 грн., заборгованість  за відсотками – 11012,77 грн.,  заборгованість за комісіями -0,00 грн.

          Позивач просить стягнути з відповідача на його користь зазначену заборгованість.

          В судове засідання представник позивача не з'явився, надав суду заяву в якій просить розглянути справу за його відсутності , позовні вимоги підтримує в повному обсязі, не заперечує проти ухвалення судом заочного рішення.      

Відповідач в судове засідання 11.09.2015 року не з’явився. Про місце та час розгляду справи був належним чином повідомлений, причин неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі до суду не надходило.

З причини неявки відповідача у судове засідання, суд виніс ухвалу про заочний розгляд справи.

             Відповідно до ч. 5 ст. 74 ЦПК України судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі.

              Відповідно до ч. 1 ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

              Враховуючи неявку в судове засідання належним чином повідомленого відповідача, відсутності заяви відповідача про розгляд справи без його участі та згоду позивача на ухвалення заочного рішення у справі, суд вважає за можливе розглядати цивільну справу у відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення по даній справі в порядку ст.ст. 224, 225 ЦПК України.

                Відповідно до ч. 2 ст. 11 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

                 Відповідно до ч. 2 ст. 158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

                  Враховуючи, що сторони не скористалися правом брати участь у судовому засіданні та представник позивача заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності, суд розглядає цивільну справу за наявними у справі матеріалами.

                   Суд, розглянувши цивільну справу в межах заявлених позовних вимог, об'єктивно оцінивши докази, які містяться в матеріалах справи, вважає, що позов  підлягає задоволенню з наступних підстав.

                   Судом встановлено, що 23.08.2011 року ПАТ "Дельта Банк" та ОСОБА_1  уклали кредитний договір № № 006-12501-230811. Відповідно до п.1.2. Договору  позивач відкрив відповідачеві  картковий рахунок № 26254905002368 в національній валюті України.

                    Відповідач ознайомився та погодився з Умовами та Правилами надання банківських послуг, а також з Тарифами банка, що підтверджується його підписом на заяві від 23.08.2011 року.

                    Відповідно до статей 628, 638 ЦК України  зміст    договору    становлять    умови (пункти),  визначені на розсуд сторін і погоджені ними,    та    умови,    які    є    обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

                    У відповідності до ч. 1 ст. 1055 ЦК України кредитний договір укладається у письмовій формі. Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за    кредитним    договором    банк або інша фінансова установа (кредитодавець)    зобов'язується    надати    грошові    кошти    (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах,    встановлених договором,    а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

                   Таким чином, суд приходить до висновку, що між ПАТ „Дельта Банк" та ОСОБА_1  було укладено кредитний договір  на відкриття поточного рахунку з використанням  платіжної картки та обслуговування платіжної картки.

                  Судом встановлено, що відповідач станом на 30.03.2015 року порушив умови кредитного договору і має прострочену заборгованість на загальну суму 31412,77 гривень, яка складається з заборгованості по тілу кредиту у сумі 14467,29 гривень, з заборгованості прострочення тіла кредиту у сумі 5932,71 гривень, з заборгованості по відсоткам за користування кредитом у сумі 11012,77 гривень, заборгованість з комісії за користування кредитом у сумі 0,00гривень.

                Згідно положень статей 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться, і одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається. Під виконанням зобов'язання розуміються вчинення кредитором і боржником дій зі здійснення прав та виконання обов'язків, що випливають із зобов'язання. Належне виконання зобов'язання передбачає виконання зобов'язання в належний строк.

               У відповідності до ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. Відповідно до ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив виконання зобов'язання, якщо він не приступив до його виконання або не виконав його в строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.

              Судом перевірено правильність розрахунків заборгованості відповідача перед позивачем у загальній сумі 31412,77 гривень.

             За таких обставин, суд вважає позовні вимоги ПАТ „Дельта Банк" про стягнення з ОСОБА_1  31412,77 гривень обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

             На підставі викладеного ,керуючись ст.ст. 257, 258, 526, 554, 1054 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 88, 212-215, 224-225 ЦПК України, ст. 1 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції», суд, -

                                                                

                                                                                       ВИРІШИВ:

             Позов Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" до ОСОБА_1  про стягнення заборгованості за кредитним договором задовольнити.

             Стягнути з  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, , який народився в  с. Павлівка Білокуракинського району Луганської області,  ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2  на користь Публічного акціонерного товариства „Дельта Банк", місцезнаходження: 01133, місто Київ, вулиця Щорса, 36-б, р/р № 26254905002368, МФО  380236, ідентифікаційний код  за ЄДРПУ  34047020, заборгованість за кредитним договором від 23.08.2011 року станом на 30.03.2015 року в загальному розмірі 31412,77 грн.  (тридцять одна тисяча чотириста дванадцять грн.) 23 коп. 

          Стягнути з  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, , який народився в  с. Павлівка Білокуракинського району Луганської області,  ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2  на користь держави судовий збір  у сумі 314 грн.13 коп.  - Білокуракинський районний  суд  Луганської області, пл. Горького, 2  смт. Білокуракине Луганської області КОД ЄДРПО суду  - 05380711, отримувач УДКСУ у Білокуракинському районі , № доходного  рахунку щодо  сплати судового збору – 31215206700118, Код  класифікації доходів ККД – 22030001, КОД ЄДРПУ отримувача коштів – 38016022, МФО  отримувача коштів – 804013, Банк  отримувача коштів – ГУДКСУ у Луганській  області.  

            Заочне рішення може бути переглянуто судом, який постановив рішення за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана до суду першої інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії заочного рішення.

             У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Луганської області через Білокуракинський  районний  суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Строк, протягом якого розглядатиметься заява відповідача про перегляд заочного рішення, не включається до строку на апеляційне оскарження.

               Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції.

                Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Білокуракинського районного суду

Луганської області ОСОБА_2



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація