Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #52100631

233 Справа № 233/6702/15-ц

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 грудня 2015 року м. Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Котормус Т. І. , перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності та виділ частки майна, що є сумісною власністю подружжя,

ВСТАНОВИВ:

08 грудня 2015 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності та виділ частки майна, що є сумісною власністю подружжя.

Вивчивши матеріали позовної заяви суддею встановлено, що позовну заяву подано без дотримання вимог встановлених ст. ст. 119, 120 ЦПК України, що є підставою для залишення такої позовної заяви без руху.

Із предмету позову видно, що позивачка просить визнати за нею право власності на 1/2 частину будинку №101 по вул.Островського в м. Костянтинівка Донецької області.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

В супереч зазначеним вимогам закону, позивачем не визначено при подачі позову про визнання права власності ціну позову, щодо вимог майнового характеру, а саме щодо вимог про визнання права власності на квартиру.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру.

З позовних вимог позивачки видно, що вона звернулась до суду із позовними вимогами майнового характеру (визнання права власності), яка визначається відповідно до вартості майна. Разом з тим, судовий збір за подання позову сплачено у сумі 487,20 грн., як мінімальна ставка за подачу майнової вимоги. 

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Таким чином, позивачці для усунення недоліків позовної заяви необхідно визначити ціну позову щодо вимоги майнового характеру та у випадку, якщо ставка судового збору буде перевищувати мінімально встановлену ставку, то сплатити судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Такий судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами:

"Отримувач коштів УДКСУ у м. Костянтинівці (м. Костянтинівка); Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37890775; Банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області; Код банку отримувача (МФО) 834016; Рахунок отримувача 31215206700058; Код класифікації доходів бюджету 22030001; Призначення платежу: Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 26503454 (суду, де розглядається справа)".

На підставі наведеного, приходжу до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху надавши позивачу строк на усунення викладених в ухвалі недоліків.

Керуючись ст. ст. 119, 121, 209, 210 Цивільного процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності та виділ частки майна, що є сумісною власністю подружжя – залишити без руху.

Надати позивачу п’ятиденний строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Роз'яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги визначені в ухвалі, то позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.


Суддя 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація