- відповідач: Нересницька сільська рада
- Третя особа: Тячівська державна нотаріальна контора
- Третя особа: Відділ Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Тячівського РУЮ
- позивач: Біланич Михайло Іванович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 307/3648/15-ц
Провадження № 2/307/2047/15
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2015 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючої судді Сойми М.М., при секретарі Белоцькій О.М., з участю представника позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 сільської ради Тячівського району Закарпатської області, де треті особи: Тячівська державна нотаріальна контора, реєстраційна служба Тячівського районного управління юстиції Закарпатської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та третіх осіб про визнання права власності на спадкове нерухоме майно – закінчений будівництвом житловий будинок з надвірними спорудами, розташований за адресою: с. Підплеша, вул. Чапаєва, буд. № 89, Тячівського району, Закарпатської області.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що 05 квітня 2015 року помер його батько ОСОБА_4 та після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку і надвірних споруд розташованих за адресою: с. Підплеша, вул. Чапаєва, буд. № 89, Тячівського району, Закарпатської області. 27 травня 2014 року батько позивача залишив заповіт, яким все майно заповів йому і на даний час заповіт не змінено і не скасовано. Позивач як спадкоємець за заповітом прийняв спадщину за померлим батьком, оскільки зареєстрований та проживав на день смерті з спадкодавцем, а також звернувся в шестимісячний строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Однак при зверненні до нотаріуса з»ясувалося, що при житті батько не оформив належним чином право власності на спадковий будинок та не зареєстрував його в БТІ. Факти оспорювання права власності позивача на це майно з боку інших осіб відсутні.
Представник позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2 в судовому засіданні вимоги позову підтримала та пояснила, що позивач вступив у фактичне володіння спадковим майном після смерті батька, подав у нотконтору заяву про прийняття спадщини, інших спадкоємців, які мають право на обов»язкову частку у спадковому майні немає, просить позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради сільський голова ОСОБА_5 в судове засідання не з»явився, а надав суду листа, в якому просить справу розглянути у його відсутності та в листі вказує, що вимоги позову визнає в повному обсязі та заперечень немає.
Представники третіх осіб Тячівської державної нотаріальної контори та реєстраційної служби Тячівського районного управління юстиції Закарпатської області – ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в судове засідання не з’явилися, позаяк подали суду заяви про розгляд справи у їх відсутність, щодо позову не заперечують та вирішення позову залишили на розсуд суду.
Заслухавши представника позивача ОСОБА_1 – ОСОБА_2 дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення з наступних підстав.
Законодавець у ч. 1 ст. 16 ЦК установив, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а в ч. 2 цієї статті визначив способи здійснення захисту цивільних справ та інтересів судом, зокрема, визнання права.
Згідно ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
До складу спадщини, відповідно до статті 1218 ЦК України, входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Частина перша статті 1223 ЦК України визначає, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Частиною 1 ст. 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Згідно ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні належними доказами, позивач являється єдиним спадкоємцем по заповіту після смерті батька ОСОБА_4, який помер 05 квітня 2015 року.
Факт смерті батька позивача ОСОБА_4 05 квітня 2015 року, що стверджено свідоцтвом про смерть.
Відповідно до заяви про прийняття спадщини за заповітом від 10 серпня 2015 року, позивач підтвердив факт прийняття ним спадщини по заповіту після смерті батька ОСОБА_4. Вказана заява зареєстрована у спадковому реєстрі за № 481/2015.
Про те, що позивач ОСОБА_1 є сином спадкодавця стверджено свідоцтвом про його народження.
Як стверджено свідоцтвом про смерть дружина спадкодавця та мати позивача ОСОБА_8 померла 06 березня 2007 року.
Волевиявлення спадкодавця ОСОБА_4 на користь позивача ОСОБА_1 зазначено в заповіті, який спадкодавець склав 27 травня 2014 року.
Про наявність спадкового майна, а саме: житлового будинку з надвірними спорудами під № 89 по вул. Чапаєва в с. Підплеша, Тячівського району, Закарпатської області, стверджено технічним паспортом на вказаний будинок, згідно якого вартість будинку становить 241 143 гривень.
Згідно погосподарської книги № 1 ОСОБА_3 сільської ради головою дворогосподарства в с. Підплеша по вул. Чапаєва, 89, являвся батько позивача ОСОБА_4, що стверджено також довідкою виконкому ОСОБА_3 сільської ради Тячівського району № 395 від 02 січня 2015 року.
Про те, що забудовниками житлового будинку № 89 по вул. по вул. Чапаєва в с. Підплеша являлися батьки позивача ОСОБА_4 та ОСОБА_8, стверджено будівельним паспортом на забудову земельної ділянки та планом забудови земельної ділянки.
Про прийняття позивачем спадщини – житлового будинку з надвірними спорудами після смерті батька, свідчить та обставина, що позивач у відповідності з вимогами ст. 1268 ч.3 ЦК України в редакції 2004 року прийняв спадщину, фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, що є доведеним в судовому засіданні.
Таким чином, суд вважає, що позивач навів допустимими доказами те, що він як спадкоємець за заповітом після смерті батька вправі набути право власності на спадкове нерухоме майно.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 16, 1216- 1218, ч.1 ст. 1223, 1225, ч. ч. 1, 3, 5 ст. 1268, ст.1269 ЦК України, суд
Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право приватної власності на спадкове нерухоме майно – закінчений будівництвом житловий будинок з надвірними спорудами, що розташований за адресою: с. Підплеша, вул. Чапаєва, буд. № 89, Тячівського району, Закарпатської області.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд Закарпатської області протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Головуюча суддя: Сойма М.М
- Номер: 2/307/2047/15
- Опис: про визнання права Власності на спадкове майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 307/3648/15-ц
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Сойма М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.12.2015
- Дата етапу: 09.12.2015