Судове рішення #52207049

У Х В А Л А

14 грудня 2015 року м. Київ

Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Ткачук О.С., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2на рішення Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 10 лютого 2015 року та рішення апеляційного Чернігівської області 10 червня 2015 року у справі за позовом публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором; за зустрічним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» про визнання договорів кредиту, іпотеки, поруки недійсними,

в с т а н о в и в :

До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла вищевказана касаційна скарга після закінчення строку, встановленого ч. 1 ст. 325 ЦПК України, в якій міститься клопотання про поновлення цього строку, посилаючись на те, що строк на касаційне оскарження пропущено з поважних причин.

Відповідно до ч. 2 ст. 325 ЦПК України у разі пропущення встановленого законом строку на касаційне оскарження з причин, визнаних поважними, суддя касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу, може поновити цей строк.

Оскільки зі змісту касаційної скарги та матеріалів, доданих до неї вбачається, що строк на касаційне оскарження пропущено з поважних причин, він підлягає поновленню.

Проте, подана заявником касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду касаційним судом, оскільки заявником не надано доказів сплати судового збору в порядку та розмірі, який визначений Законом України «Про судовий збір». Разом з тим, заявнику необхідно врахувати, що квитанція № 0.0.418811480.1 від 7 серпня 2015 року не може вважатися належним доказом про сплату судового збору за подання та розгляд даної касаційної скарги, оскільки зазначений платіж здійснено за подачу та розгляд касаційної скарги на судові рішення, поданої до касаційного суду 13 липня 2015 року, яку ухвалою судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 31 серпня 2015 року визнано неподаною та повернуто заявнику.

При цьому, заявник не позбавлений права звернутися до суду у порядку, визначеному п. 2 ч. 1 ст. 7 Законом України «Про судовий збір», про повернення судового збору за подання та розгляд зазначеної вище касаційної скарги.

Таким чином, заявник повинен сплатити судовий збір у розмірі, що передбачений Законом України «Про судовий збір».

Згідно з п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції закону, що діяла на час подання позову) за подання позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить один відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше трьох розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п. п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції закону, що діяла на час подання позову) за подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлена у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У даній справі предметом спору є окремо вимоги немайнового характеру - визнання договорів кредиту, іпотеки та поруки недійсними, а також вимога майнового характеру - стягнення заборгованості за кредитним договором.

Отже, враховуючи категорію справи та ціну позову, розмір судового збору за вимогу майнового характеру при поданні позовної заяви складав 2 570 грн. 57 коп., а судовий збір за вимоги немайнового характеру становив 243 грн. 60 коп. х 3=730 грн. 80 коп.

Зі змісту п. п. 7 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції від 1 вересня 2015 року) вбачається, що за подання касаційної скарги на рішення суду справляється судовий збір, що становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Отже, враховуючи категорію справи, розмір судового збору за подання касаційної скарги становить: (2 570 грн. 57 коп. + 730 грн. 80 коп.) х 120/100 = 3 961 грн. 64 коп.

Судовий збір за подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ повинно бути перераховано або внесено до УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код ЄДРПОУ 38004897, банк одержувача - ГУ УДКСУ у м. Києві, р/р 31212253700007, МФО - 820019; КЕКД - 22030003, символ звітності банку - 253, у графі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається «судовий збір для розгляду цивільної справи у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ».

Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі надходження касаційної скарги, не оформленої відповідно до вимог, встановлених статтею 326 цього Кодексу, або у разі несплати суми судового збору, вона залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, касаційну скаргу необхідно залишити без руху та надати заявникові строк для усунення її недоліків.

Керуючись ст.ст. 121, 326, 328 ЦПК України,-

у х в а л и в :

Поновити ОСОБА_2строк на касаційне оскарження рішення Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 10 лютого 2015 року та рішення апеляційного Чернігівської області 10 червня 2015 року.

Касаційну скаргу рішення Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 10 лютого 2015 року та рішення апеляційного Чернігівської області 10 червня 2015 року залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків до 11 січня 2016 року, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.

У разі невиконання вимог суду, касаційна скарга буде визнана неподаною й повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого спеціалізованого

суду України з розгляду

цивільних і кримінальних справ О.С. Ткачук



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація