Судове рішення #5223695

№ 2-О-39

                                                                                                                                         2009 рік.                                               

 

 

                                                                                                                                            

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

 

 

19 лютого  2009 року.                                                Шевченківський районний суд м.Чернівці в складі :

головуючого-судді                                                                        Богдана С.І.

при секретарі                                                                                 Яценко Н.М.

 

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м.Чернівці справу за  заявою ОСОБА_1 зацікавлена особа Чернівецька міська рада про встановлення факту родинних відносин,

                                                                     В С Т А Н О В И В :

 

             В лютому 2009 року заявниця  ОСОБА_1  звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин.

             В заяві вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її свекор ОСОБА_2 про що міськзагсом м. Чернівці в книзі реєстрації актів про смерть 07 червня 1995 року зроблено актовий запис №1121. Його дружина та її свекруха ОСОБА_3, як спадкоємиця за законом першої черги, прийняла спадщину за своїм чоловіком , оскільки проживала разом з ним на момент смерті, але не оформила належним чином, тобто не отримала свідоцтва про право на спадщину в тому числі на житловий будинок №140 по вулиці Дунайській в м. Чернівці.

             08 лютого 2001 року її свекруха ОСОБА_3 склала заповіт, яким на випадок своєї смерті заповіла все своє майно яке буде їй належати на момент смерті своєму онуку ОСОБА_4.

             ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 померла. Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, в тому числі і на житловий будинок. Однак її син , як спадкоємиць по заповіту, не отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом, тобто не отримав правовстановлюючого документу на нерухоме майно.

             23 листопада 2008 року її син ОСОБА_4 помер про що було вчинено відповідний актовий запис № 2445.

             Згідно із ст..1261 ЦК України вона являється спадкоємицею за законом першої черги, як мати померлого. Її чоловік та батько померлого ОСОБА_4 - ОСОБА_5 також помер 24 серпня 1999 року. Вона як спадкоємиця за законом, у встановлений законом шестимісячний строк після смерті сина  звернулася до Другої Чернівецької державної нотаріальної кантори із заявою про прийняття спадщини.  Під час звернення нотаріус оглянув представлені нею документи і виявив , що в свідоцтві про одруження батьків її чоловіка прізвище її свекра російською мовою записане, як «ІНФОРМАЦІЯ_5», а в свідоцтві про його смерть - українською, як «ІНФОРМАЦІЯ_5», крім того їм”я її свекрухи в свідоцтві про одруження російською мовою записане як «ІНФОРМАЦІЯ_4», а в свідоцтві про смерть та в заповіті , як «ІНФОРМАЦІЯ_3». У зв'язку з цим, нотаріус повідомила про те, що не може видати свідоцтво про право на спадщину, оскільки надані документи не підтверджують факт родинних відносин між батьками її чоловіка. Причиною розбіжностей в написанні прізвища свекра та імені свекрухи вона вважає те, що невірно було здійснено переклад прізвища та імені з російської на українську мову.

               Просила встановити, що особа , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Чернівці та записана у свідоцтві про смерть, виданого міськзагсом м.Чернівці (актовий запис №1121), як «ОСОБА_2» та в свідоцтві про одруження російською мовою, як «ОСОБА_2»  є чоловіком померлої ОСОБА_3, яка в свідоцтві про одруження російською мовою записана, як «ОСОБА_3» , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року у м. Чернівці.

В судовому засіданні представник заявниці підтримав заявлені вимоги та дав свої пояснення.

Від представника заінтересованої особи в судове засідання поступила заява в якій вони  не заперечувала проти заявлених вимог .

Заслухавши представника заявника дослідивши документи які маються в матеріалах справи ,  суд   вважає,     що   позов підлягає задоволенню .

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову  ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

З свідоцтва про смерть від 07 червня 1995 року вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року причина смерті ішемічна хвороба серця.

З свідоцтва про смерть від 29 жовтня 2002 року вбачається , що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року причина смерті ішемічна хвороба серця.

З свідоцтва про смерть від 25 листопада 2008 року вбачається, що ОСОБА_4 помер 23 листопада 2008 року .

    З свідоцтва про укладення шлюбу від 24 травня 1958 року вбачається, що шлюб уклали (російською мовою) ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

             З довідки № 4860 від 11.12.2008 року виданої КЖРЕП № 15 ОСОБА_1 вбачається, що її тесть ОСОБА_2 дійсно проживав і був постійно прописаним по АДРЕСА_1 з 11.06.1958 року по день смерті - 06.06.1995 року.

              Таким чином судом з'ясовано, що в свідоцтві про одруження батьків її чоловіка прізвище її свекра російською мовою записане, як «ІНФОРМАЦІЯ_5», а в свідоцтві про його смерть - українською, як «ІНФОРМАЦІЯ_5», крім того їм”я її свекрухи в свідоцтві про одруження російською мовою записане як «ІНФОРМАЦІЯ_4», а в свідоцтві про смерть та в заповіті, як «ІНФОРМАЦІЯ_3».

              Суд вважає, що при перекладі російського  прізвища на українську мову в свідоцтві про смерть було допущено помилку, а також було допущено помилку при написанні імені ОСОБА_3. У зв'язку з цим, то того, що на теперішній час встановити факт неправильного написання прізвища свекра та імені свекрухи заявниці неможливо, то слід встановити факт того, що ОСОБА_2 , який помер 06.06.1995 року був чоловіком ОСОБА_3, яка померла 27.10.2002 року.                                          

                На підставі викладеного та керуючись ст. 234, ст.256 п.1, ст.ст.10,60,130,174, 213,215,218 ЦПК України, суд -

 

                                                                  В И Р І Ш И В :

 

                   Заяву задовольнити.

                   Встановити, що особа , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Чернівці та записана у свідоцтві про смерть, виданого міськзагсом м.Чернівці (актовий запис №1121),як «ОСОБА_2» та в свідоцтві про одруження російською мовою, як «ОСОБА_2» був чоловіком померлої ОСОБА_3, яка в свідоцтві про одруження російською мовою записана, як «ОСОБА_3» , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року у м. Чернівці.

                   Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

                   Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана на протязі 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

 

 

 

                    Суддя                                                                         Богдан С.І.

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація