Справа № 2- 877/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 квітня 2009 року. Шевченківський районний суд м.Чернівці
в складі
головуючого судді - Богдана С І.
при секретарі - Яценко Н М
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа без самостійних вимог на стороні позивачів ОСОБА_5 до Чернівецької міської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно , -
В С Т А Н О В И В:
В лютому 2009 року позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулися до суду з позовом до Чернівецької міської ради про визнання права власності на спадкове майно.
Позивачі посилалися на те, що їх батько за час життя збудував житловий будинок, що в інвентарній справі позначений літ «А» по АДРЕСА_1. Окрім житлового будинку ним було збудовано такі господарські споруди як: сарай літ «Б», вбиральня літ «В», криниці літ «К», хвіртка №1. Вказані обставини стверджуються зведеним оціночним актом по домоволодінню №24 «Б», матеріалами інвентарної справи, договором про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку на праві приватної власності від 16.06.1988 року, витягом з рішення №14/5 від 17.05.1988 року про відведення земельної ділянки під будівництво житлового будинку.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помирає їхній батько ОСОБА_2. У встановлений законом шестимісячний строк вони звернулися до із заявами про прийняття спадщини. Окрім них спадкоємцями першої черги є мати спадкодавця ОСОБА_5 , яка не заявляє свої права на спадкове майно. Будь-яких інших спадкоємців за заповітом чи за законом не існує. Батько спадкодавця, ОСОБА_2 помер 02.09.2008 року у віці 74 роки. У Першій Чернівецькій державній нотаріальні конторі їм роз'яснили, що видати свідоцтво про право на спадщину за законом не представилось можливим, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на житловий будинок і відповідно право власності на це будинковолодіння не було зареєстровано за спадкодавцем при його житті.
Просили визнати за ними право спільної сумісної власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_6 який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що складається з спадкового нерухомого майна , що розташоване в АДРЕСА_1 , а саме на житловий будинок літ. «А», житловою площею 50,1 кв.м., загальною площею 81,20 , сарай літ.»Б», вбиральня літ. «В», криниця літ. «К», хвіртка №1.
В судовому засіданні позивачі позов підтримали в повному обсязі та дали свої пояснення.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але в суд від нього поступила заява в якій вони просить справу розглядати без них, позов визнали, не заперечувала проти визнання права власності на спадкове майно .
Заслухавши позивачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 за час життя збудував житловий будинок, що в інвентарній справі позначений літ «А» по АДРЕСА_1. Окрім житлового будинку ним було збудовано такі господарські споруди як: сарай літ «Б», вбиральня літ «В», криниці літ «К», хвіртка №1. Вказані обставини стверджуються зведеним оціночним актом по домоволодінню №24 «Б», матеріалами інвентарної справи, договором про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку на праві приватної власності від 16.06.1988 року, витягом з рішення №14/5 від 17.05.1988 року про відведення земельної ділянки під будівництво житлового будинку. ІНФОРМАЦІЯ_1 року помирає ОСОБА_2. У встановлений законом шестимісячний строк позивачі звернулися до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини. Окрім них спадкоємцями першої черги є мати спадкодавця ОСОБА_5 , яка не заявляє свої права на спадкове майно. Будь-яких інших спадкоємців за заповітом чи за законом не існує.
Ст.16 ЦК України передбачає, що захист цивільного права здійснюється судом шляхом визнання цього права.
Відповідно ст. 1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги.
Стаття 1268 ЦК України передбачає, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ст. 12 Закону України “Про власність”, громадянин набуває права власності на майно, одержане внаслідок успадкування, а ст.1268 ЦК України передбачає, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно копії свідоцтва про смерть від 08 травня 2007 року вбачається, що ОСОБА_2 помер 07 травня 2007 року в м.Чернівці.
Згідно зведеного оціночного акту по домоволодінню АДРЕСА_1 дійсна вартість будівель та споруджень становить 84013 гривен.
З копії договору про передачу у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності, з числом кімнат-3 від 16 червня 1988 року вбачається, що ОСОБА_6 на праві безстрокового користування виділяється земельна ділянка по АДРЕСА_1 загальною площею 600 квадратних метрів згідно плану земельної ділянки.
Встановлені судом обставини повністю підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.
Таким чином, необхідно визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_6 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що складається з житлового будинку літ «А», житловою площею 50,1 кв.м., загальною площею 81,20 , сараю літ.»Б», вбиральні літ. «В», криниці літ. «К», хвіртки №1.
На підставі викладеного та ст.ст. 368,370, 1261,1268, 1297 ЦК України, керуючись п.224 Інструкції “Про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України”, ст. 10, 60, 209,213-215,217-218 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_6 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що складається з житлового будинку літ «А», житловою площею 50,1 кв.м., загальною площею 81,20 , сараю літ.»Б», вбиральні літ. «В», криниці літ. «К», хвіртки №1.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м Чернівці
Суддя С.І.Богдан
- Номер: 6/712/177/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-877/09
- Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Богдан С.І.
- Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.05.2018
- Дата етапу: 25.05.2018
- Номер: 4-с/439/16/21
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-877/09
- Суд: Бродівський районний суд Львівської області
- Суддя: Богдан С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.11.2021
- Дата етапу: 30.11.2021