Судове рішення #5224103

 

 

Справа № 2-А-104

2009р.

 

 

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

01 квітня   2009 року.                                                Шевченківський районний суд м.Чернівці в складі :

головуючого - судді                                                              Богдан С.І.

при секретарі                                                                          Яценко Н.М.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Чернівці адміністративний позов ОСОБА_1 до ВДАІ Теребовлянського РВ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови та закриття справи про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

 

В лютому 2009 року позивач  ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про  скасування постанови та закриття справи про адміністративне правопорушення

В позові зазначає, що 4 лютого 2009 року рухаючись на власному автомобілі Шкода Октавія  державний номер НОМЕР_1 в с.Кровінка, Теребовлянського району, Тернопільської області був зупинений старшим державним  інспектором ВДАІ капітаном ОСОБА_2 в зв'язку з порушенням правил дорожнього руху, а саме обгін автобусу ПАЗ державний номер НОМЕР_2 із виїздом на смугу зустрічного руху, при цьому пересік суцільну лінію розмітки.

На підставі даного порушення старший державний інспектор ВДАІ капітан ОСОБА_2 склав постанову НОМЕР_3 по справі про адміністративне правопорушення, якою постановив накласти штраф в розмірі чотириста тридцять гривень.

При наданні пояснень старшому державному інспектору ВДАІ капітану ОСОБА_2 про дане правопорушення позивач зауважив, що працівники ДАІ не могли бачити дане порушення, так як зупинили його за рогом де не проглядається  дана частина дороги, на що старший державний інспектор ВДАІ капітан ОСОБА_2 відповів, що коли позивач рухався у напрямку с.Кровінка, працівники ВДАІ в свою чергу рухались в напрямку с.Кровінка по перпендикулярній до його напрямку руху дорозі та бачили, як перед ним рухався автобус ПАЗ державний номер НОМЕР_2 і коли вони зупинились на перехресті то побачили, що автомобіль позивача був попереду, а автобус позаду, з чого зробили висновок, що він обігнав автобус та пересік суцільну лінію розмітки.

В свою чергу позивач пояснив, що автобус зупинявся висадити пасажирів, тому він його не обганяв, та попрохав працівників ДАІ зупинити автобус для того щоб взяти пояснення у водія, що було проігноровано.

В судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі і дав свої пояснення.

Представник відповідача в судове засіданні не з'явився, не надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності та заяву про заперечення позовних вимог.

Заслухавши позивача, дослідивши письмові докази по справі суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Як вбачається з копії постанови НОМЕР_3 по справі про адміністративне правопорушення від 04 лютого 2009 року, старший державний  інспектор ВДАІ Теребовлянського РВ УМВС в Тернопільській області ОСОБА_2, наклав адміністративне стягнення на гр. ОСОБА_1., за те, що  той 04 лютого 2009 року здійснив обгін автобусу із виїздом на смугу зустрічного руху, при цьому перетнув суцільну лінію розмітки.

Як було встановлено в судовому засіданні та відповідно до схеми руху, працівники ДАІ знаходились за поворотом від місця ділянки дороги по якій рухався позивач. Також немає жодних доказів, які б доводили, що машина працівників ДАІ рухалась по перпендикулярній до руху позивача дорозі і таким чином вони мали зафіксувати порушення.

Оскільки цього не було зібрано і надано суду, то постанову про накладення адміністративного стягнення слід скасувати.

На підставі викладеного та Закону України «Про дорожній рух», керуючись ст.ст. 7,94,159-163 КАС України, суд -

                                                                         

ПОСТАНОВИВ :

 

            Позов задовольнити.

            Скасувати постанову НОМЕР_3 від 04 лютого 2009 року складену старшим державним інспектором  ВДАІ Теребовлянського РВ УМВС в Тернопільській області ОСОБА_2 у відношенні ОСОБА_1 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу 430 грн. в дохід держави.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

             Заява про апеляційне оскарження або  скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційна протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського адміністративного апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Чернівці.

 

 

                            Суддя                                                                                         Богдан С.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація