УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2015 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ КолодійчукВ.М., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25 вересня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 18 листопада 2015 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення суми за розпискою та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання недійсним договору відступлення права вимоги, визнання розписки підробленим документом,
в с т а н о в и в :
У провадженні Комінтернівського районного суду м. Харкова знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення суми за розпискою та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання недійсним договору відступлення права вимоги, визнання розписки підробленим документом.
Під час розгляду справи представником ОСОБА_3 було заявлено клопотання про призначення по справі судової почеркознавчої експертизи.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25 вересня 2015 року, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Харківської області від 18 листопада 2015 року, задоволено заявлене клопотання і призначено по справі судову почеркознавчу та судово-лінгвістичну експертизи. На час проведення даної експертизи провадження у справі зупинено.
У касаційній скарзі ОСОБА_2 посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм процесуального права, просить скасувати ухвалені судові рішення та поновити провадження у справі.
Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 202 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Вирішуючи питання про призначення експертизи судом першої інстанції правомірно було зупинено провадження у справі, оскільки вирішення питання про зупинення провадження у справі при призначенні судової експертизи віднесено на розсуд суду.
Зі змісту оскаржених судових рішень й доданих до касаційної скарги матеріалів убачається, що скарга є необґрунтованою і наведені у ній доводи не дають підстав для висновків щодо незаконності та неправильності зазначених судових рішень.
Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 328 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі.
Відсутні і передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.
На підставі наведеного та керуючись п. 5 ч. 4 ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення суми за розпискою та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання недійсним договору відступлення права вимоги, визнання розписки підробленим документом.
Додані до касаційної скарги матеріали повернути, особі яка подала касаційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ В.М. Колодійчук