Справа №3-3406/09
ПОСТАНОВА
іменем України
24 червня 2009 року
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з ВДАІ м. Тернополя при Управлінні МВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
працюючого викладачем ТДТУ,
жителя ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч. 4 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Громадянин ОСОБА_1 , 16 червня 2009 року близько 12 год. 00 хв., керуючи транспортним засобом марки "Ауді-80", номерний знак НОМЕР_1, в м. Тернопіль по вул. Шашкевича, не виконав вимоги дорожнього знаку "Виїзд на дорогу з одностороннім рухом" та почав рухатись проти напрямку руху, примусивши водія автомобіля "Пежо" 0251 та весь ряд, що рухався за ним, різко гальмувати та зупинитися, чим порушив вимоги п. 7.3.2 (д.1) Правил дорожнього руху України.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав та щиро розкаявся, пояснивши, що не помітив дорожнього знаку "Виїзд на дорогу з одностороннім рухом".
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення АГ № 475295 від 16 червня 2009 року.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 122 КУпАП, тобто – порушення вимог дорожніх знаків, що спричинило створення аварійної обстановки, а саме примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість та напрямок руху і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності.
Накладаючи адміністративне стягнення, слід врахувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника і приходить до переконання, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави та не позбавляти його права керування всіма видами транспортних засобів.
Керуючись ст. ст. 122, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 122 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави в розмірі 680 (шістсот вісімдесят) гривень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.
Суддя Ломакін В.Є.
Копія вірна
Суддя Ломакін В.Є.