справа №3-934/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 червня 2009 року Суддя Знам”янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Попова Н.І.
розглянувши матеріали, які надійшли від Знам”янської об”єднаної державної податкової інспекції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м.Знам”янка Кіровоградської області, українця, громадянина України, працюючого начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешкаючої в АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
В результаті перевірки Знам”янською об”єднаною державною податковою інспекцією ІНФОРМАЦІЯ_2 , який розташований в АДРЕСА_2 , 9 квітня 2009 року, згідно акту НОМЕР_1 від 09.04.2009 року, було встановлено, що в період з 1.04.2007 року по 1.09.2007 року було не утримання та не перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, не включались до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу суми надбавок за роз”їздний характер роботи працівникам робота яких проходить в дорозі та відповідно не утримувався податок з доходів фізичних осіб, в результаті чого начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 обвинувачується у порушенні вимог п.п.4.2.1 п.4.2 ст.4, п.п.8.1.1 п.8.1 ст.8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 року №889-4, тобто у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
По даному факту складений протокол серії НОМЕР_2 від 16.04.2009 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлений.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 в суді не визнав, надав до суду документи з яких видно, що у відповідності із п.п.4.3.2, п.4.3 ст. 4 Закону України від 22 травня 2003 року №889-ІV “Про податок з доходів фізичних осіб”, із змінами до доповненнями ( далі Закон №889), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включають суми коштів, отримані на відрядження або під звіт, з урахуванням норм п .9.10 ст. 9 даного Закону.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1999 року №490 “Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз”їздний (пересувний) характер” встановлено, що підприємства, установи, організації самостійно встановлюють надбавки( польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджуваних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз”їздний (пересувний) характер, у розмірах, передбачених колективними договорами або погодженням із замовником. Граничні розміри надбавок (польового забезпечення) працівникам за день не можуть перевищувати граничні норми витрат, установлених кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України.
Такі граничні норми добових витрат встановлені постановою КМУ від 23 квітня 1999 року №663 “Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон”, із змінами та доповненнями ( далі-Постанова КМУ №663).
Згідно із абзацами першим і другим загальних положень Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року №59, із змінами та доповненнями (далі Інструкція №59) службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, об”єднання, установи, організації (далі підприємства) на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.
Службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить в дорозі або має роз”їздний (пересувний) характер, не вважається відрядженням, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником ( або уповноваженою ним особою).
Пунктом 4.6 Колективного договору Одеської залізниці визначено: “службові поїздки залізничників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз”їздний характер, вважати відрядженням...”.При цьому зберігається діючий порядок обліку виплат за роз”їздний характер робіт. Відшкодування витрат працівникам, постійна робота яких проходить в дорозі або має роз”їздний характер, а також при службових поїздках в межах обслуговуючих дільниць проводити згідно з Положенням, затвердженим наказом Укрзалізниці від 10 червня 2002 року №285-Ц в межах України в розмірі 50%, а за межами України 100% добових, встановлених при відрядженнях в Україні, за кожну добу знаходження в роз”їзді.
Також необхідно зазначити, що згідно із п. 3.16 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказам Держкомстату від 13 січня 2004 року №5 надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз”їздний (пересувний) характер, у розмірах, визначених законодавством, відносяться до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, надбавки до тарифних ставок і посадових окладів вищезгаданих працівників, що виплачуються у розмірах, передбачених колективним договором, не є об”єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб з підстав встановлених п.п. 4.3.2 п.4.3 ст. 4 Закону №889.
Враховуючи вищевикладене, є підстави вважати, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.163-4 КУпАП і провадження по справі повинно бути закрито.
Керуючись п.1 ч.1 ст.247, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.163-4 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити в зв”язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови через Знам”янський міськрайонний суд Кіровоградської області до апеляційного суду Кіровоградської області.
Суддя Знам”янського міськрайонного суду Попова Н.І.