Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #52402607

ЧУДНІВСЬКИЙ районний суд житомирської області

13201, Житомирська область, м. Чуднів, вул. 50-річчя Жовтня, 3, тел. (04139) 2-10-16, 2-10-80, e-mail: inbox@cd.zt.court.gov.ua

справа № 294/1392/15-ц

провадження № 2/294/1574/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2015 року Чуднівський районний суд Житомирської області

у складі:

головуючого судді     Лесько М.О.

при секретарі     Рижук В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Чуднові цивільну справу за позовом Позов ОСОБА_1 до Карповецької сільської ради Чуднівського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

28.09.2015 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що 17.07.2014 року померла його мати ОСОБА_2 і після її смерті відкрилась спадщина на майно, до складу якої входить земельна ділянка. За життя ОСОБА_2 склала заповіт на позивача. Позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, але йому було відмовлено у зв’язку з пропуском строку для подання заяви про прийняття спадщини. Після смерті матері, позивач не звертався до нотаріальної контори, оскільки перебував на заробітках в Росії, тому позивач просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивач у судове засідання не з’явився, до суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, у якій одночасно зазначив про те, що позов підтримує повністю.

Карповецька сільська рада Чуднівського району Житомирської області не забезпечила участь свого представника у судовому засіданні. До суду надійшла заява сільського голови ОСОБА_3, згідно якої відповідач просить справу слухати без участі представника сільської ради, позов визнає повністю.

На підставі статей158,169 ЦПК України суд вважає можливим розглядати справу за відсутності сторін та ухвалити рішення по справі на підставі наявних в ній доказів.

Згідно з ч.4ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідно до п.24Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з’ясування і дослідження інших обставин справи.

Суд дійшов обґрунтованого висновку, що визнання позову відповідачами не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів сторін чи інших осіб. Дослідивши письмові докази, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

17.07.2014 року померла мати позивача ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ТП №243010, виданим виконавчим комітетом Карповецької сільської ради Чуднівського району Житомирської області (а.с. 7).

Відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №236384, земельна ділянка, площею 2,03 га., розташована на території Карповецької сільської ради Чуднівського району Житомирської області, належить ОСОБА_2 (а.с. 9). 

Відповідно до заповіту ОСОБА_2, складеного 25.11.1993 року в с. Карпівці, Чуднівського району, Житомирської області, посвідченого секретарем виконавчого комітету Карповецької сільської ради ОСОБА_4 та зареєстрованого у реєстрі за №81, спадкодавець ОСОБА_2 все своє майно, належне їй на день смерті, заповіла своєму синові ОСОБА_1 (а.с. 8).

Відповідно до довідки № 729 від 12.08.2015 року, виданою виконавчим комітетом Карповецької сільської ради Чуднівського району Житомирської області, на день смерті ОСОБА_2 дійсно проживала одиноко та була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 10).

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк прийняття спадщини з поважних причин, та вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини, тому позов підлягає задоволенню.

На підставі наведеного вище та керуючись ст.ст.158, 169, 174, 212-215, 294, 296 ЦПК України, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Карповецької сільської ради Чуднівського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 (громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ВМ № 460605, виданий Чуднівським РВ УМВС України в Житомирській області 23.12.1997 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла 17.07.2014 року, - один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги через Чуднівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: М.О. Лесько


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація