Судове рішення #5244001

№ 2 – 383/08

                                                                                   

               РІШЕННЯ

              ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    03 жовтня 2008  року Шевченківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Островської Н.І.,

при секретарі Катренко Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Шевченкове цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

в с т а н о в и в :

Позивач  звернулась до суду з вимогою про розірвання шлюбу, зареєстрованого з відповідачем 06 червня 2001 року.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги та пояснила, що від шлюбу мають спільну дитину ОСОБА_3, 20 липня 2001року народження. Вказує, що спільне життя не склалося через відсутність взаємного порозуміння з відповідачем та поваги один до одного. Вважає, подальше сімейне життя неможливим, на примирення з відповідачем вона не згодна. Спір щодо розподілу спільного майна відсутній.

Відповідач  позов визнав, при цьому пояснивши, що він не бажав розірвання шлюбу, вживав заходів для збереження сім"ї, але дружина категорично наполягає на розірванні шлюбу і тому він не вважає можливим примирення.

    Перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 06 червня 2001 року, від шлюбу мають спільну дитину ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с. 5). Сторони проживають окремо, стосунків не підтримують, шлюб існує лише формально. Судом надавався строк для примирення, але примирення не відбулося, навпаки, стосунки погіршились. Почуття любові та поваги втрачені і тому вона наполягає на розірванні шлюбу.

Позивачка наполягає на розірванні шлюбу, відповідач вважає, що він не може зберегти сім"ю без бажання дружини. Сварки в сім"ї  негативно впливають на стан здоров"я та виховання дитини. Судом надавався сторонам строк для примирення, але це не дало позитивних результатів.

    Відповідно до ст. 51 Конституції України, ст. 24 СК України шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до шлюбу не допускається.

    За таких обставин суд дійшов висновку, що подальше  спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін.

Відповідно до ст. 112 СК України, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, взявши до уваги наявність малолітньої дитини від шлюбу, суд дійшов до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам. Тому шлюб необхідно розірвати.

Витрати,пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану, згідно ст. 88 ЦПК України, суд покладає на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. 51 Конституції України, ст.ст. 24, 112 СК України, суд,-

в и р і ш и в :

    Позов задовольнити.

    Розірвати шлюб, зареєстрований  06 червня 2001 у відділі реєстрації актів цивільного стану Шевченківського РУЮ Харківської області між  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, 15 грудня 1978 року, актовий запис № 142.

    При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито у розмірі 17 грн.

    Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Шевченківський районний суд Харківської області шляхом подання протягом 10-ти днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, при цьому копія надсилається до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                 Н.І.Островська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація