Справа № 2-293
2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ?ЯМ УКРАЇНИ
25 червня 2009 року Троїцький районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Суського О.І.,
при секретарі Кім Т.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Демино-Олександрівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання права власності, -
В С Т А Н О В И В:
З позовом до суду звернувся позивач до Демино-Олександрівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання права власності, в обґрунтуванні позовних вимог зазначив, що КСП «Знамя Октября» Троїцького району Луганської області збудувало у селі Сиротине приміщення складу, який довгий час використовувало за призначенням, до прийняття рішення про ліквідацію КСП. Згідно договору купівлі-продажу, укладеного між позивачем та КСП «Знамя Октября» у процесі ліквідації КСП у 2002 році КСП «Знамя Октября» продало, а позивач купив вказане приміщення складу. Після укладення договору КСП передало позивачу приміщення згідно акту приймання-передачі. Оплату за придбане майно позивачем було проведено за безготівковим розрахунком, позивач перерахував гроші за будівлю згідно квитанції банку «Аваль» № 35 від 23.10.2002 року. З жовтня 2002 року по теперішній момент позивач користувався вказаним майном, за власні кошти здійснював ремонт, обслуговування та охорону. Рішенням сесії Демино-Олександрівської ради Троїцького району Луганської області від 13 квітня 2009 року приміщенню складу присвоєно адресу: АДРЕСА_1. КСП «Знамя Октября» ліквідоване, правонаступників у КСП не залишилося, правовстановлюючи документи на вказане приміщення не збереглися. Договір купівлі-продажу було укладено та виконано у 2002 році у повній відповідності до вимог ЦК УРСР у редакції 1963 року, що діяв під час укладення та виконання договору. Вказаним нормативним актом обов’язкове нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу нежитлових приміщень передбачене не було. За вказаних обставин на даний момент відсутні належні підстави для оформлення права власності на вказане приміщення складу за позивачем і це не можливо без рішення суду.
У судовому засіданні представник позивача згідно нотаріально посвідченої довіреності просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі і визнати за позивачем право власності на приміщення складу, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, так як вважає, що позивач придбав вказане приміщення у власність перерахувавши відповідну суму на рахунок колишнього власника вказаного приміщення, внаслідок чого було укладено відповідний договір купівлі-продажу, усі суттєві умови на той момент було вирішено і на даний момент відсутні належні підстави для реєстрації права власності на вказане приміщення за позивачем у зв’язку із зміною норм законодавства, які діяли на момент укладення договору купівлі-продажу.
Представник Демино-Олександрівської сільської ради Троїцького району Луганської області проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно матеріалів справи, квитанції банку «Аваль» № 35 від 23.10.2002 року позивачем було перераховано на рахунок КСП «Знамя Октября» домовлену суму за придбання вказаного приміщення складу. Між позивачем та КСП «Знамя Октября» Троїцького району Луганської області було укладено договір купівлі-продажу № 9, за яким позивач купив, а КСП «Знамя Октября» продало та згідно акту прийому-передачі КСП «Знамя Октября» передало позивачу зазначене приміщення. Згідно рішення Демино-Олександрівської сільської ради Троїцького району Луганської області від 13 квітня 2009 року приміщенню складу присвоєно адресу: АДРЕСА_1. На даний момент позивач не має змоги оформити право власності на своє ім’я на вказану нежитлову будівлю від незалежних від нього обставин.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 220 ч.2 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Вивчивши обставини справи, суд вважає, що позивач набуває право власності законним шляхом, так як між ним та КСП «Знамя Октября» Троїцького району Луганської області був укладений договір купівлі-продажу, згідно з яким позивачем на рахунок продавця була перерахована домовлена сума за придбання приміщення складу, усі суттєві обставини вказаного правочину на той момент було обумовлено, внаслідок чого було укладено відповідний договір купівлі-продажу, що відповідно до ч.2 ст.218 ЦК України є підставою для визнання цього договору дійсним у судовому порядку. Враховуючи думку представника Троїцького БТІ, який не заперечую проти визнання вказаного правочину у судовому порядку, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
На підставі ст.328, ст. 220 ч.2 ЦК України,
Керуючись ст.ст.10,11,60,212-215 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Демино-Олександрівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання права власності задовольнити у повному обсязі.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу № 9 приміщення складу, за яким ОСОБА_1 купив, а КСП «Знамя Октября» Троїцького району Луганської області продало приміщення складу, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на приміщення складу, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя