- позивач: Оліниченко Василь Вячеславович
- відповідач: Іверська сільська рада Олександрівського району Донецької області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 240/57/16-ц
Провадження № 2/240/67/16 рік
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
21 січня 2016 року смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Попович І.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Іверської сільської ради Олександрівського району, про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, -
В С Т А Н О В И В:
20 січня 2016 року позивач звернувся до Олександрівського районного суду Донецької області з позовом до Іверської сільської ради Олександрівського району, про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.
Відповідно до вимог ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити, 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем, або його представником із зазначенням дати її подання. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Статтею 120 ЦПК України передбачено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копіїї всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
При розгляді матеріалів позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, з огляду на наступне:
- позовна заява не містить ціни позову щодо вимог майнового характеру.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 80 ЦПК України, ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається - дійсною вартістю нерухомого майна.
Через відсутність у позовній заяві ціни позову, суд не має можливості встановити розмір судового збору, який необхідно сплатити позивачу при подачі позовної заяви до суду.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 8 липня 2011 року передбачено, що за поданням до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до вимог ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст. 119, 120, 121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Іверської сільської ради Олександрівського району, про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, - залишити без руху.
Надати позивачу строк 5 днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Олександрівського
районного суду ОСОБА_2
- Номер: 2/240/67/16
- Опис: про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 240/57/16-ц
- Суд: Олександрівський районний суд Донецької області
- Суддя: Попович І. А.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.01.2016
- Дата етапу: 01.02.2016