КОПІЯ: Справа №2-19/07
(№ 2-477/06)
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року Котелевський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Загнійко А.В.,
при секретарі - Момот Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Котельва справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, обґрунтовуючи позов тим, що відповідач з 03 березня 2006 року проживає окремо, шлюбні відносини припинені.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала повністю і пояснила, що фактично з березня 2006 року не підтримує подружніх відносин з відповідачем, а тому бажає розірвати шлюб, на примирення з метою зберегти сім'ю не згодна через конфлікти, які виникають у сім'ї через матеріальні проблеми оскільки відповідач не може працевлаштуватися, а також у зв'язку з тим, що перебуває у фактичних шлюбних відносинах з іншим чоловіком з яким бажає створити нову сім'ю.
Відповідач позов визнав повністю і пояснив, що проживає окремо від позивачки і не підтримує з ним шлюбних відносин через несумісність характерів, конфлікти у сім'ї виникали через матеріальні проблеми, бажання зберегти сім'ю не має.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, приходить до переконання, що позов слід задовольнити повністю з таких підстав.
05 листопада 1994 року сторони зареєстрували шлюб у Іскрівській сільській раді народних депутатів Чутівського району Полтавської області, що підтверджується Свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 (а.с. 5).
Сторони у шлюбі мають одну неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що посвідчується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 виданим 08 квітня 1998 року Іскрівською сільською радою Чутівського району Полтавської області (а.с.6).
Враховуючи, що сторони протягом тривалого часу не підтримують подружніх відносин, проживають окремо і не бажають примиритися і зберегти сім'ю, а позивачка проживає однією сім'єю з іншим чоловіком, суд приходить до переконання, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін.
Сплату державного мита при реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану слід покласти на сторін порівну.
Відповідно до ст. 8 8 ЦПК України з відповідача на користь позивачки слід стягти судові витрати по сплаті судового збору, витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (а.с. 2, 3).
На підставі ст.ст.10, 11, 60, ч.І ст.88, ст.212 ЦПК України, ст.ст.104, 105, 110-112 Сімейного кодексу України, п.п. „б" п.5 ст.З Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито", суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Шлюб, зареєстрований 05 листопада 1994 в Іскрівській сільській раді народних депутатів Чутівського району Полтавської області за НОМЕР_4 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, розірвати.
Стягти з ОСОБА_2 на користь держави державне мито при реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану в розмірі 08,50 (вісім грн. 50 коп.) грн.
Стягти з ОСОБА_1 на користь держави державне мито при реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану в розмірі 08,50 (вісім грн. 50 коп.) грн
Стягти з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 24 грн. 50 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Котелевський районний суд Полтавської області шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя А.В.Загнійко