Справа № 2-19 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕ М УКРАЇНИ
17 січня 2007 року Збаразький районний суд Тернопільської області
у складі:
головуючого суду Старовойта Г. С.
при секретарі Матвійків В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Збаражі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної шкоди в сумі 3030 грн. та моральної шкоди в сумі 1800 грн.,
встановив:
До суду звернувся ОСОБА_1. з позовом до ОСОБА_2. про стягнення 3030 грн. матеріальної та 1800 грн. моральної шкоди, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач в порушення умов договору підряду на виготовлення і встановлення дверей при виконання робіт допустив недоліки внаслідок чого двері непридатні до експлуатації, а тому позивач просить на підставі вимог ст.ст. 837, 852 ЦК України стягнути збитки у сумі 3030 грн. оплаченої ним вартості неякісних дверей та 1800 грн. моральної шкоди завданої незручностями, які потягло за собою неякісне виконання робіт та ухилення відповідача від усунення недоліків.
В судовому засіданні позивач підтримав позов і просив його задовольнити, посилаючись на тіж обставини.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав і заперечив у його задоволенні посилаючись на те, що визнаючи факт наявності недоліків виготовлених дверей він пропонує позивачу усунути ці недоліки протягом одного дня. Однак позивач з такою пропозицією не погоджується і безпідставно вимагає повернення коштів у сумі вартості дверей.
Заслухавши сторони, дослідивши та оцінивши наявні докази у їх сукупності, суд встановив такі обставини:
6 вересня 2006 року позивач ОСОБА_1. замовив відповідачу - приватному підприємцю ОСОБА_2. виготовлення 2 дверей та 2 вікон із вартістю робіт на загальну суму 5585 грн, що визнається сторонами та стверджується копією замовлення №НОМЕР_1.
Робота по виготовленню і встановленню 2 вікон та одних дверей розміром 207 х 77 см. виконана відповідачем належним чином і прийнята позивачем без зауважень, що стверджується поясненнями сторін.
Двері розміром 220 х 120 см. виготовлені і встановлені відповідачем з недоліками, внаслідок чого їх неможливо належним чином відрегулювати, що сторонами визнається.
Позивач не погоджується на пропозицію відповідача усунути недоліки дверей протягом одного робочого дня і вимагає повернення витрачених на виготовлення дверей коштів в сумі 3030 грн. та стягнення компенсації моральної шкоди у розмірі 1800 грн.
Згідно із вимогами ч.З ст.10 та ч.1 ст.11 ЦПК України кожна сторона по справі повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, а суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і на підставі
доказів сторін.
2
Згідно із вимогами ч.2 ст.852 ЦК України замовник має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків за наявності у роботі істотних відступів від умов договору підряду або інших істотних недоліків.
Беручи до уваги, що позивачем в судовому засіданні не наведено і судом не здобуто об'єктивних доказів переконливого характеру, які б свідчили про наявність у роботі відповідача істотних відступів від умов договору або інших істотних недоліків, що може бути підставою для розірвання договору, суд приходить до висновку про недоведеність позивачем обставин, на які він посилається як на підставу своїх вимог щодо повернення коштів виплачених ним за виготовлення і встановлення дверей у сумі 3030 грн. Також, беручи до уваги вищенавв'едене та те, що умовами договору підряду не передбачено відшкодування компенсації моральної шкоди, суд приходить до висновку про безпідставність вимог позивача щодо стягнення з відповідача 1800 грн. компенсації моральної шкоди. Таким чином, у задоволенні позову слід відмовити.
На підставі наведеного і ст.ст. 837, 852 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд,
вирішив:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної шкоди в сумі 3030 грн. та компенсації моральної шкоди у розмірі 1800 грн. відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Тернопільської області через Збаразький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя Г. Старовойт