Справа № 2-181/2007
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області в особі головуючого - судді Канівського СК, при секретарі Осельській В.П.,
з участю : позивача ОСОБА_1,
представника Житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 м.Мукачево Шкурко Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Мукачеві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 м.Мукачево про стягнення моральної шкоди, завданої неправомірними діями,
встановив:
До суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 м.Мукачево про стягнення моральної шкоди, завданої неправомірними діями в розмірі 50 000 гривень.
Позов мотивує тим, що він є наймачем квартири АДРЕСА_1. У липні 2000 року він розірвав шлюб з ОСОБА_2. Після розлучення їх двоє дітей залишились проживати з його бувшою дружиною ОСОБА_2 і виїхали на проживання в сЗалуж Мукачівського району. Колишнчя дружина позивача ОСОБА_2 та син виписались з квартири, а донька ОСОБА_3 залишились прописаною у вищевказаній квартирі. ОСОБА_3 в квартирі не проживає, але той факт, що вона прописана у ній створює позивачу певні фінансові труднощі в оплаті комунальних по луг, оформленні субсидії, не дає можливості приватизувати квартиру та розпоряджатися нею на свій розсуд.. Позивач звернувся в ЖРЕП № 1 м.Мукачево з проханням виписати його доньку ОСОБА_3 з квартири АДРЕСА_1, але йому було відмовлено. Тому, просить стягнути з ЖРЕП № І м.Мукачево моральну шкоду в розмірі 50000 гривень завдану неправомірними діями працівників ЖРЕП №1 м.Мукачево.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримав і просить їх задоволити з мотивів викладених у позовній заяві.
Представник відповідача Шкурко Р.В. заперечує проти позовних вимог та пояснила, що відмова ЖРЕП № І м.Мукачево позивачу у знятті з реєстраційного обліку АДРЕСА_1 його доньки ОСОБА_3 обгрунтована, У зв"язку з вимогами чинного законодавства без письмової згоди ОСОБА_3 ЖРЕП не має жодних правових підстав візувати бланки вибуття ОСОБА_3, яка зареєстрована АДРЕСА_1, як член сім"ї наймача. Докази непроживання за вищевказаною адресою повнолітньої дочки позивача відсутні. Крім того, до ЖРЕП № І м.Мукачево зверталась донька позивача, в якій повідомила що ОСОБА_1 постійно міняє замки на вхідних дверях щоб вона не мала можливості проживати в квартирі.Представник відповідача вважає, що позов безпідставний і просить відмовити в його задоволенні, при цьому надала письмове заперечення проти позову.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі наявні докази у їх в сукупності, суд вважає, що позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Правовідносини, які виникни між сторонами, регулюються нормами Житлового Кодексу України та Цивільного Кодексу України.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона забов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В судовому засіданні належними доказами встановлено, що позивач ОСОБА_1 звернувся в ЖРЕП № 1 м.Мукачево з проханням зняття з реєстраційного обліку АДРЕСА_1 його доньки ОСОБА_3, але йому було відмовлено, оскільки він не надав письмову згоду доньки на зняття з реєстації або рішення суду про визнання її втратившою право на користування жилим приміщенням.
Відповідно до ст. 61 Житлового Кодексу України користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму житлового приміщення. Договор найму житлового приміщення у будинках державного і громадського житлового фонду- укладається у письмовій формі на підставі ордеру на жиле приміщення між наймодавцем - житлово-експлуатаційною організацією і наймачем - громадянином, на ім»я якого видано ордер. Згідно ст. 64 ЖК українн члени сім»ї наймача, які проживають з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть обов»язки, що випливають з договору найму житлового приміщення. Повнолітні члени сім»ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за забов»язаннями, що випливають із зазаченого договору. До членів сім»ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім»ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають з наймачем і ведуть з ним спільне господарство. Згідно ст. 107 ИСК України наймач жилого приміщення вправі за згодою членів сім»ї в будь-який час розірвати договір найму.
Крім того, зняття з реєстрації здїйснює не ЖРЕП № 1 м.Мукачево, а Мукачівський MB УМВС України в Закарпатський області. Дана інформація була надана ОСОБА_1на прийомі у паспортиста ЖРЕП № 1 м.Мукачево. Позивач вже декілька разів погрожував працівникам ЖРЕП № 1 м.Мукачево за те, що вони відмовляються візувати бланки вибуття, посилаючись на те, що його донька ОСОБА_3 дійсно зареєстрована та проживає АДРЕСА_1.
Згідно ст. 1157 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю відшкодовується особою, яка її завдала за наявності вини. В судовому засіданні вина працівників ЖРЕП № 1 не доведена, оскільки в їх діях відсутні неправомірні дії.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 61, 64, 107 ЖК України, ст. 1157 ЦК України, ст.ст. 10, ЗО, 60, 212-215 ЦПК України, суд
рішив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 м.Мукачево про стягнення моральної шкоди, завданої неправомірними діями, відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через цей суд у Апеляційний суд Закарпатської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до апеляційної інстанції.
Головуючий підпис Камінський СЕ,
Копія вірна
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду Камінський СК