Судове рішення #530909
Копія

Копія

Справа № 2-187-2007 року

РІШЕННЯ ІМ'ЯМ  УКРАЇНИ

16 січня 2007 року                      Уманський міськрайонний суд Черкаської області, в складі:

головуючого - судді      Коваля А.Б.

при секретарі                   Сироті О.О.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Умані

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2 про

продовження строку прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Ропотуха, Уманського району померла його бабка ОСОБА_3.

За час свого життя бабка склала заповіт на належне їй майно - земельну частку (пай), належну їй на підставі державного акту на право приватної власності на землю, на його користь та користь відповідачки по справі, яка є його двоюрідною сестрою.

Дану спадщину позивач з відповідачкою фактично прийняли, а тому через незнання закону вважали, що більш ніяких дій стосовно прийняття спадщини вчиняти непотрібно. Але коли звернулись до держнотконтори для отримання свідоцтва про право на спадщину, то виявили, що в обов'язковому порядку було необхідно подавати заяву в Уманську районну державну нотаріальну контору про прийняття спадщини. Відповідачка уже звернулась в суд з позовом про продовження строку на прийняття спадщини і їй, в судовому порядку, продовжено строк для прийняття спадщини. Він також вимушений звернутись з даною заявою до суду, оскільки вважає, що його юридична неграмотність не може стати підставою для позбавлення його права на спадщину. Просить надати йому додатковий строк для подання заяви до Уманської районної державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті його бабки ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримав в повному обсязі та пояснив, що після смерті його бабки ОСОБА_3 відкрилась спадщина, він і відповідачка є спадкоємцями. Фактично вони спадщину прийняли, і вважали, що цього досить, але після звернення до нотаріальної контори для оформлення свідоцтва про право на спадщину, йому повідомили, що строк подачі заяви минув і йому необхідно звернутись до суду з позовом про продовження строку для прийняття спадщини, тому він просить його позов задоволити, надати додатковий термін для подання заяви до Уманської районної державної нотаріальної контори про прийняття спадщини. Вважає причину поважною, поскільки не був обізнаний про зміни в цивільному законодавстві.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти його задоволення.   .

Згідно заповіту від 16 липня 2002 року ОСОБА_3, на випадок смерті робить таке заповітне розпорядження: належну їй земельну ділянку згідно державного акту на земельну ділянку НОМЕР_1 заповідає своїм внукам ОСОБА_1, який проживає АДРЕСА_1 та ОСОБА_2, яка проживає АДРЕСА_2, в рівних частинах.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3  ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис НОМЕР_2.

 

Суд, вислухавши позивача, відповідача та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню. Строк для подачі заяви для прийняття спадщини позивачем пропущено з поважної причини, тому суд вважає за можливе визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в межах 1 місяця з дня вступу рішення в законну силу для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація