Справа № 2-а-9021/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 жовтня 2011 року Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого –судді Висоцької Н.В.,
при секретарі –Крапивній Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківка у приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання бездіяльності відповідача протиправною та зобов’язання відповідача здійснити нарахування та виплати щорічної допомоги, як проживаючому в зоні посиленого радіологічного контролю, відповідно ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”з 01 січня 2010 року по день винесення судового рішення, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії, постійно проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1. Вважає, що згідно постанови Кабінету Міністрів України №106 від 23.07.1991 року “Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української СРС “Про правовий режим територій, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”с. Савинки, Корюківського району Чернігівської області віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю і тому відповідно ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”він має право на щомісячну допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі 30% від мінімальної заробітної плати з 01 січня 2010 року по день винесення судового рішення.
В судове засідання позивач не з’явився, в позові зазначив про розгляд справи без його участі, свої вимоги підтримує у повному обсязі.
В судове засідання представник відповідача не з’явився, надано до суду письмові заперечення на позов та заяву про розгляд справи без їх участі та просить відмовити у задоволенні позову на підставі поданого письмового заперечення.
Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, у випадку неявки в судове засідання осіб які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню з наступних підстав. По справі встановлено, що позивач є особою, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, постійно проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні посиленого радіологічного контролю –30 відсотків від мінімальної заробітної плати.
Відповідно до наданих в суд письмових заперечень відповідача та довідок про отримання допомоги від 13.10.2011 року позивачу за період з 1.01 2010 року по 1.08.2011 року проводилась виплата щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні посиленого радіологічного контролю за ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”в розмірі 1 гривня 60 копійок, що не відповідає розміру визначеному в даній статті, а саме виплату щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні посиленого радіологічного контролю –30 відсотків від мінімальної заробітної плати.
Виходячи з загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами при вирішенні цього спору суд приходить до висновку що при розрахунку розміру щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні посиленого радіологічного контролю, слід застосовувати норми ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. Згідно ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Позивач звернувся до суду з даним позовом 21.09.2011 року, тобто позивач звернувся до суду з пропуском встановлено ст.99 КАС України строку. Разом з подачею позовної заяви позивач не звернувся до суду з клопотанням про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Враховуючи викладене та відсутність заяви і підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду, позовну заяву в частині зобов’язання здійснити перерахунок виплату позивачу щомісячної грошової допомоги, як проживаючому у зоні посиленого радіоекологічного контролю, у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого господарства, за період часу з 01 січня 2010 року по 20.03.2011 року необхідно залишити без розгляду, тобто позовні вимоги підлягають задоволенню частково. В решті позову слід відмовити.
Також слід застосувати негайне виконання рішення суду в частині стягнення щомісячної грошової допомоги в межах суми платежу за один місяць.
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Керуючись ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст.ст. 2 ч.3, 7-14, 71, ч.3 ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
п о с т а н о в и в:
Позову ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати бездіяльність ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області –протиправною, зобов’язати відповідача ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області здійснити перерахунок і виплатити на користь ОСОБА_1 щомісячну грошову допомогу, як проживаючому у зоні посиленого радіоекологічного контролю, у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого господарства, у розмірі 30% мінімальної заробітної плати згідно ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”за період з 21.03.2011 року по 17.10.2011 року за виключенням вже виплаченої позивачу суми щомісячної грошової допомоги, як проживаючому у зоні посиленого радіоекологічного контролю, у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого господарства до пенсії за вказаний період. В решті позову відмовити.
Застосувати негайне виконання рішення суду в частині стягнення щомісячної грошової допомоги в межах суми платежу за один місяць.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Копію постанови направити сторонам для відома.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її оголошення , особою, яка оскаржує постанову, за правилами встановленими ст.ст. 185 –187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги
Суддя Н. В. Висоцька
- Номер: 2-а/638/11/19
- Опис: про скасування рішення Харківської міської ради
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-9021/11
- Суд: Дзержинський районний суд м. Харкова
- Суддя: Висоцька Н.В.
- Результати справи: у задоволенні позову відмовлено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.07.2016
- Дата етапу: 11.11.2019
- Номер: 2-а/638/11/19
- Опис: про скасування рішення Харківської міської ради
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-9021/11
- Суд: Дзержинський районний суд м. Харкова
- Суддя: Висоцька Н.В.
- Результати справи: у задоволенні позову відмовлено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.07.2016
- Дата етапу: 11.11.2019
- Номер: 2-а/638/11/13
- Опис: про скасування рішення Харківської міської ради
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-9021/11
- Суд: Дзержинський районний суд м. Харкова
- Суддя: Висоцька Н.В.
- Результати справи: скасовано рішення першої та апеляційної інстанцій
- Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2010
- Дата етапу: 22.06.2016
- Номер: 2-а/1024/3802/11
- Опис: про зобов"язання провести перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-9021/11
- Суд: Ставищенський районний суд Київської області
- Суддя: Висоцька Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.07.2011
- Дата етапу: 16.09.2011