Справа № 2-2469\ 2009 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ ЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2009 року Ленінський районний суд
м.Дніпропетровська
у складі головуючого судді Черненковой Л.А.
при секретарі Волкобоєвой А.О.
розглянув у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд, -
В С Т А Н О В И В:
11 лютого 2009 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у розмірі 1\4 частини зі всіх видів заробітку на її користь на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що відповідач є батьком дитини. Матеріальну допомогу відповідач на утримання дитини не надає. Дитина проживає з нею та знаходиться на її утриманні. Просить стягувати з відповідача аліменти на утримання дитини на її користь і також заявляє вимоги про стягнення коштів на своє утримання, посилаючись на те, що з відповідачем знаходиться у зареєстрованому шлюбі з 14.09.2007 року і мають малолітнього сина, який проживає з нею і знаходиться на її утриманні. Вона не працює у зв`язку з доглядом за дитиною і потребує матеріальної допомоги зі сторони відповідача. Відповідач ухиляється від цього, матеріальної допомоги добровільно не надає з червня 2008 року. Стягнень за іншими виконавчими документами з відповідача не має. Просить стягнувати з відповідача на її користь аліменти по 1\4 частини його заробітку (доходу) на її утримання щомісячно до досягнення дитиною трьох років.
Позивачка у попередньому судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги та просить задовольнити їх.
У попередньому судовому засіданні відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Суд, вивчивши матеріали справи, вислухав сторони, з`ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, вважає, що позовні вимоги належать задоволенню з наступних підстав:
Згідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, - батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно до ч.3 ст.181 Сімейного Кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходів її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Згідно до ст. 182 ч.2 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімума для дитини відповідного віку за винятком призначення передбаченого ст.184 цього Кодексу. Згідно до ч.1 ст.183 СК України частина заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуваться як аліменти на дитину, визначається судом. Згідно до ст. 191 ч.1 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Судом встановлено, що сторони мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5). Дитина проживає разом з позивачкою (а.с.6). Відповідач є батьком цієї дитини, позивачка її матір`ю та у сторін за цією справою не має домовленості щодо утримання дитини. Матеріальну допомогу відповідач на утримання дитини не надає.
Суд вважає, що є підстави для стягування з відповідача аліментів у розмірі 1\4 частини зі всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 11 лютого 2009 року і до повноліття дитини на користь позивачки, тому що цей розмір аліментів відповідає їх майновому стану та інтересам дитини, і відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Судом встановлено, що сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі з 14.09.2007 року (а.с.4).
Відповідач є батьком їх малолітньої дитини, яку доглядає його дружина та не працює і потребує матеріальної допомоги зі сторони чоловіка, та у сторін за цією справою не прийнята домовленість щодо утримання дружини чоловіком.
Суд вважає, що треба стягувати з відповідача кошти на утримання позивачки у розмірі 1\4 частини від його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 11 лютого 2009 року і до досягнення дитиною трьох років на користь позивачки, тому що цей розмір аліментів відповідає їх майновому стану та відповідач працює і має можливість надавати таку матеріальну допомогу.
Згідно до п.4 ст.174 ЦПК України: «У разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.».
За розглядом цієї справи у суді, суд встановив, що визнання відповідачем позову не суперечить вимогам закону і не порушує права, свободи та інтереси сторін чи інших осіб.
Тому суд вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог.
З відповідача належить стягнути судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн., тому що позивачка за цією категорією справи про стягнення аліментів звільнена від оплати судових витрат, а також судові витрати інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 30 грн. на користь держави.
На підставі викладенного і керуючись ст.ст. 180-191, 79,80,84 СК України, ст.ст. 10,11,60, 174, 212, 213-218 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 - аліменти у розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку і доходу, але не менш чим встановлено законом, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно, на користь ОСОБА_1, починаючи з 11 лютого 2009 року і до повноліття дитини чи змін у майновому стані сторін.
Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уроженця м.Дніпропетровська, - кошти у розмірі 1\4 частці від його заробітку ( доходу) щомісячно на утримання і на користь ОСОБА_1, починаючи з 11 лютого 2009 року і до досягнення дитиною – сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, - трьох років, а саме: до 01 жовтня 2010 року, чи змін у майновому стані сторін.
Допустити негайне виконання рішення суду.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. (п`ятдесять одна гривня) і судові витрати інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 30 гривень ( тридцять гривень).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд Ленінського району м.Дніпропетровська шляхом подання заяви про це протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення суду і подання апеляційної скарги протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження якщо заяву про це не було подано; якщо була подана заява про апеляційне оскарження рішення суду, але апеляційна скарга не була подана в строк, то рішення набирає законної сили після закінчення цього строку; якщо подана апеляційна скарга, то рішення суду набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.
Суддя Черненкова Л.А.