справа № 2-201/09р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2009 року Ленінський районний суд м. Дніпропетровська
у складі головуючої судді: Залімської Н.В.
при секретарі: Голуб О.А.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні м. Дніпропетровська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення днів побачень з дитиною, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, уточнивши позовні вимоги, звернувся до суду з позовом до відповідача про встановлення днів побачень з дитиною, де вказав, що 21 лютого 2003 року він зареєстрував шлюб з відповідачем, їх шлюб розірвано 21 листопада 2006 року. Від шлюбу вони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірвання шлюбу вони проживають окремо, відповідач не дає йому можливості спілкуватися та бачитись з дитиною, у зв’язку з чим він звернувся до органу опіки та піклування Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради.
Рішенням органу опіки та піклування Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради від 26 січня 2007 року за № 91, яким позивачу встановлено побачення та спілкування з дитиною один день на тиждень – кожну суботу місяця з 10.00 год. до 18.00 год., однак відповідач не виконує рішення органу опіки та піклування, навіть не надала можливості спілкування з дитиною у присутності представника служби по справам неповнолітніх, про що були складені акти від 23.04.2007 року та від 04.05.2007 року. Просив суд встановити дні побачень йому - ОСОБА_1 з його малолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, чотири рази на місяць - кожну суботу місяця з 09.00 до 21.00 год. неділі кожного тижня кожного місяця, а також червень та серпень кожного року для оздоровлення дитини; зобов’язати ОСОБА_2 надавати побачення з дитиною своєчасно.
У судовому засіданні позивач уточнені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач позов визнала частково, на заперечувала про встановлення у судовому порядку днів побачень ОСОБА_1 з його малолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, кожну суботу місяця з 10.00 до 18.00 год.
Представник органу опіки та піклування Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради у судове засідання не з’явилась, надала суду заяву в якій просила розглядати справу без її участі, позовні вимоги позивача підтримала та просила їх задовольнити.
Суд, заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню за наступних підстав.
Судом встановлено, що 21 лютого 2003 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб , який розірвано 21 листопада 2006 року.
Від шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з матір»ю. .
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживають окремо, що підтверджується довідкою КП «Парус» від 10 травня 2007 року за № 1208, довідкою КЖЕП № 31 м. Дніпропетровська.
ОСОБА_2 не дає можливості ОСОБА_1 спілкуватися та бачитись з дитиною, у зв’язку з чим останній звернувся до органу опіки та піклування Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради.
Рішенням органу опіки та піклування Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради від 26 січня 2007 року за № 91, яким позивачу встановлено побачення та спілкування з дитиною один день на тиждень – кожну суботу місяця з 10.00 год. до 18.00 год., однак ОСОБА_2 не виконує рішення органу опіки та піклування, навіть не надала можливості спілкування з дитиною у присутності представника служби по справам неповнолітніх, про що були складені акти від 23.04.2007 року та від 04.05.2007 року.
Згідно ч.1 ст. 151. Сімейного Кодексу України, батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.
ч. 2. Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам.
ч. 3. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
Згідно ст. 153. Сімейного Кодексу України, мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.
Згідно ч.1 ст. 155 Сімейного Кодексу України, здійснення батьками своїх прав та виконання обов’язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
ч. 2. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
ч. 3. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.
ч. 4. Ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Згідно ч. 1 ст. 157. Сімейного Кодексу України, питання виховання дитини вирішується батьками спільно.
ч. 2. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.
ч. 3. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Згідно ч.1 ст. 158. Сімейного Кодексу України, за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.
ч. 2. Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Згідно ч. 1 ст. 159. Сімейного Кодексу України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
ч. 2. суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування, з урахуванням віку, стану здоров’я дитини, поведінки батьків, а також інших обставин, що мають істотне значення.
В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.
ч. 3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.
Враховуючи інтереси дитини, а також відсутність доказів з боку позивача, суд вважає за необхідність задовольнити позов частково. Крім того, в випадку зміни обставин життя та розвитку дитини, сторони, як батьки мають право на звернення до уду з вимогою про зміну порядку участі в вихованні дитини тим з батьків, який не мешкає з дитиною.
Керуючись ст.ст. 151, 153, 155, 157, 158, 159 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 60, 212, 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Встановити дні побачень ОСОБА_1 з його малолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, кожну суботу місяця з 10.00 до 18.00 год.
Зобов’язати ОСОБА_2 не чинити перешкод у спілкуванні з малолітнім ОСОБА_3, який народився 13.04.2003 року.
В іншій частині позову – відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: Н. В. Залімська
- Номер: 2-201/09
- Опис: про р/шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-201/09
- Суд: Глухівський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Залімська Неля Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.06.2019
- Дата етапу: 24.06.2019