Судове рішення #5325000

     


Справа № 2 –2291 / 2009 р.

      Р І Ш Е Н Н Я

     І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И


22 квітня 2009  року  

Комінтернівський районний суд міста Харкова

у складі :  головуючого – судді:                          Курганникової О.А.

при секретарі:                                               Люленко Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті  Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Харківської  міської ради, про визнання права власності на переобладнане  домоволодіння -


                                                        В С Т А Н О В И В :



    Позивачка звернулась до суду з позовом   до   Харківської  міської ради, в якому просить визнати право власності домоволодіння  посилаючись на те що,  19 червня  2006 року  за договором купівлі-продажу НОМЕР_1  придбала нежитлову будівлю площею 69,9 кв. м. та тимчасовий майданчик літнього кафе загальною площею 448 кв. м. розташовану за адресою : АДРЕСА_1 . Планувалась, що це приміщення  використовувати , як житловий будинок, але позивачка  мусила використовувати  вищезазначене приміщення  для ведення господарської діяльності. Позивач припинив  експлуатацію приміщення  для ведення господарської діяльності , реконструював його та  бажає  використовувати  в подальшому, як житло.

    Представник позивачки в судове засідання з’явився та підтримав позов у повному обсязі.

    Представник відповідача до судового засідання не з’явився,  але надав до суду заяву, в якої  проти  задоволення  позову заперечує та  просить  розглянути справу за наявними матеріалами без участі представника.,

    Суд вислухавши  пояснення і доводи  представника позивача,  дослідивши  надані письмові матеріали справи, оцінивши зібрані  докази,  приходить  до висновку, що  вимоги позивачки   обґрунтовані , не суперечать законодавству, та підлягають   задоволенню. До такого висновку суд прийшов з наступних підстав:

    Відповідно до договору купівлі – продажу від 19 червня 2006 р. НОМЕР_2  посвідченого  приватним нотаріусом   ОСОБА_2 . -   ОСОБА_1  придбала у власність   нежитлову будівлю  загальною площею  69,9 кв. м., тимчасовий майданчик літнього кафе загальною площею 448 кв. м. що розташована за адресою: АДРЕСА_1 (а. с.7), зареєстрованого в Комунальному підприємстві «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» № запису НОМЕР_3  в книзі 1, як приватна форма власності (а. с. 8);

    Відповідно Додатку 1 до рішення сесії Харківської міської ради 5 скликання «Про припинення та надання юридичним та фізичним особам  у користування  земельних ділянок для експлуатації та обслуговування  будівель і споруд» НОМЕР_4   ОСОБА_1 . надано в оренду строком до 01.04.2012 р. земельну ділянку загальною площею 0,0561 га АДРЕСА_1  для  обслуговування будівлі кафе та тимчасового майданчика літнього кафе (а. с. 10);

    Відповідно до  Додатку 2 до рішення 14 сесії Харківської міської ради 5 скликання «Про внесення змін до рішень сесій Харківської міської ради « НОМЕР_5 попереджено ОСОБА_1  , що частина наданої їй у користування  земельної ділянки площею 0,0012 га знаходиться в межах «червоних ліній» майдану Повстання(а. с. 12);

    Відповідно до  Технічного висновку ТОВ « Архітектурно – будівельна компанія «Каркас» № НОМЕР_6 р. про стан будівельних конструкцій  переобладнаного нежитлового приміщення по АДРЕСА_1  та можливості  його експлуатації в подальшому, як житлового вищезазначене  приміщення може використовуватися як житлове ( а. с. 21-30);

    Стаття 319 ЦК України встановлює, що власник володіє користується  розпоряджається  своїм майном на власний розсуд. Власник  має право вчиняти  щодо свого майна  будь-які дії,  які не суперечать закону.

      Згідно до ч. 3 ст. 376 ЦК України право власності  на самочинно збудоване нерухоме майно  може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку  особі  під уже забудоване майно.

    Статтею 328 встановлено, що право власності  вважається набутим правомірно, якщо інше  прямо не впливає із закону  або незаконність  набуття права власності  не встановлена судом.

    При вирішенні спору суд, враховуючи  вищевикладене, вважає за можливе захистити права позивачки, яка за свої кошти  переобладнала нежитлову будівлю площею 69,9 кв. м. та тимчасовий майданчик літнього кафе загальною площею 448 кв. м. розташовану за адресою : АДРЕСА_1 .м., визнавши за нею права власності на вищевказану переобладнану будівлю.

    Крім того, переобладнана будівля  , яка зведена   ОСОБА_1 .., відповідає чинному законодавству України, а саме: не спричиняє шкоди правам, свободам і інтересам громадян, суспільства, не погіршує екологічну  ситуацію та природні якості землі.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 . обґрунтовані, не суперечать закону та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 81, 209, 212, 214-215, 224-226, 267 ЦПК України,  ст.. 319, 328, 375, 376 ЦК України, 41 Конституції  України,  суд –


                В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги ОСОБА_1  задовольнити у повному обсязі.


Визнати за ОСОБА_1   право власності на споруди та переобладнане домоволодіння, а саме : на житловий будинок загальною площею 69,9 кв. м. Літера «А-1», вбиральню площею 3,0 кв. м. Літера «Б», вимощення площею 354,3 кв. м.  Літера «І» за адресою: АДРЕСА_1


Рішення може бути оскаржене  до  апеляційного  суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження  і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.        



Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація