Судове рішення #5327151


справа №  2а-1798/09/0670  

категорія  2.11.6

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 червня 2009 р.                                                                                  м.Житомир


Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Євпак В.В. ,

        при секретарі -       Халімончук С.С.    ,


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  відкритого акціонерного товариства Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат  "Кварцит"   

до   Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції    

про  скасування  податкових   повідомлень-рішень,-

встановив:


Позивач просить скасувати  податкові повідомлення-рішення №0006011701/0  від 10.12.2008 року та №0000451701/2 від 11.02.2008 року про нарахування податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в розмірі 83625 грн. та фінансові санкції в розмірі 28433 грн. та донараховано - 13380 грн.  Вимоги мотивує тим, що відповідачем неправомірно зазначеними повідомленнями-рішеннями визначено їм податкове зобов”язання зі сплати податку з власників транспортних засобів  та штрафних санкцій, оскільки  автомобілі марки "БелАЗ" не призначені для використання на дорогах загального користування, по суті використовуються на кар"єрах, відносяться до  товарної позиції 8709, та не є об"єктом оподаткування. Податкові повідомлення-рішення було оскаржено до контролюючих органів, проте в задоволенні  скарги було відмовлено.   

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав  в повному обсязі.

Представники відповідачів проти позовних вимог заперечують з тих підстав, що великовантажні автомобілі-самоскиди марки "БелАЗ"   призначені для використання поза дорожньою мережею, відповідно до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності   віднесено до товарної  позиції 8704 та є об"єктом оподаткування за ставкою, встановленою Законом №1963, залежно від об"єму циліндів двигуна, а тому визнавати нечинним податкове  повідомлення-рішення немає підстав.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив: 01.12.2008 року Овруцькою міжрайонною державною податковою інспекцією було проведено виїзну планову документальну перевірку з питань дотримання  вимог податкового  та іншого законодав566/23-01-00191879.

Проведеною перевіркою було встановлено порушення Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", а саме не включено до розрахунків податку з власників транспортних  засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2007 та 2008 рік автомобілі марки "БелАЗ" в кількості 14 одиниць, та не подано уточнюючий розрахунок за новопридбаний автомобіль марки "БелАЗ" - 1 одиниця, в результаті чого було занижено суму податкового зобов"язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

За результатами проведеної перевірки  та за наслідками адміністративного оскарження ДПІ в м. Житомирі були винесені податкові повідомлення-рішення №0006011701/0 від 10.12.2008 року, №0006011701/1 від 31.12.2008 року та №0000451701/2 від 11.02.2009 року,  якими відповідачу визначено зобов”язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 83625 грн. та нараховані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 28433 грн. та донараховано  штрафні санкції в розмірі 13380 грн.

Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат  "Кварцит" має у власності автомобілі марки "БелАЗ" в кількості 15  одиниць, які призначені для вивезення породи з місць відкритої розробки корисних копалин у кар"єрах.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", платниками передбаченого названим Законом податку є, зокрема,  підприємства установи,  та організації, які є юридичними особами та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 названого Закону є  об"єктами оподаткування. До таких об"єктів відносяться, зокрема, автомобілі вантажні - код 8704. Зазначені в названому Законі коди відповідають Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.  

Класифікація товарів за УКТ ЗЕД здійснюється за правилами, затвердженими Законом України "Про Митний тариф України".

Відповідно до статті 312 Митного кодексу України, пункту 4 Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 року №1863, спеціальний уповноважений орган в галузі митної справи, яким є Держмитслужба України, здійснює та забезпечує ведення. у тому числі, тлумачення міжнародних основ УКТЗЕД.

Зокрема, Держмитслужба України здійснює розроблення пояснень до товарних  підкатегорій  УКТЗЕД (національний рівень деталізації товарів) з метою забезпечення однакового тлумачення та застосування УКТЗЕД.

Після прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" від 31.05.2007 року, яким було затверджено нову редакцію УКТЗЕД, та Держмитслужба України розробила пояснення до цієї класифікації, однозначно вказавши про необхідність віднесення автомобілів БелАЗ до товарної позиції 8704.

В товарній позиції 8704 згідно з УКТЗЕД класифікуються моторні транспортні засоби для перевезення вантажів.

Відповідно до додаткових пояснень України до товарних категорій: 8704 10 10 і 8704 10 90 "автомобілі-самоскиди в залежності від компоновки шасі, проходимості, за параметрами осьового  навантаження, та зовнішнім габаритом поділяються на дорожні, тобто які можуть рухатись по дорогах загального користування, підвищеної проходимості, рух яких допускається по дорогах загального користування та у кар"єрах та позашляхові (так звані "кар"єрні"), які можуть рухатись лише поза межами доріг загального користування, тобто призначені для використання на бездоріжжі.

Позашляхові  кар"єрні самоскиди призначені для вивезення породи з місць відкритого розроблення корисних копалин. перевезення будівельних матеріалів - піску, гравію та інших матеріалів, для будівництва доріг тощо. Рух таких самоскидів по дорогах загального користування заборонений внаслідок масово-габаритних обмежень. Позашляхові самоскиди використовуються для транспортування вантажу на невелику відстань. Вони оснащені кузовами ковшового типу і не мають бортів, що відкриваються. Роль заднього борта виконує піднята задня частина кузова. У конструкції, зазвичай, не використовують листові ресурси для амортизації. Ці самоскиди мають жорсте шасі-раму або шасі з шарнірно-зчленованою рамою, гідромеханічну трансмісію, потужні багатодискові гальма.

Отже, великовантажні автомобілі-самоскиди марки "БелАЗ", призначені для використання поза дорожньою мережею, є об"єктом оподаткування і, відповідно, оподатковуються за ставкою, встановленою ст. 3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", залежно від об"єму циліндрів двигуна.  

Відповідач у визначені строки податок не сплатив, внаслідок чого до нього  відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" були застосовані фінансові санкції.

Відповідач розмір податку   та розмір штрафних санкцій не оспорює.  

За таких обставин, суд вважає, що податкові повідомлення-рішення №0006011701/0 від 10.12.2008  року та №0000451701/2 від 11.02.2008 року є чинними та скасуванню не підлягають.

Керуючись  Законом України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", Законом України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.ст. 86, 158-163 КАС України, суд-       

постановив:


 

В задоволенні позовних вимог відкритого акціонерного  товариства Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат  "Кварцит" до Овруцької міжрайонної державної  податкової інспекції  про скасування податкових повідомлень-рішень №0006011701/0 від 10.12.2008 року та №0000451701/2 від 11.02.2009 року відмовити за безпідставністю.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду  набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду  протягом 10 днів з дня виготовлення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. 


Головуючий суддя:                                                                                В.В. Євпак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація