Судове рішення #5328372

справа № 2-317/09р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

13 лютого 2009 року                                                                    м. Дніпропетровськ

                                             Ленінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

                                              головуючого судді           Залімської Н.В.

                                              при секретарі                    Голуб О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Дніпропетровської міськради про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування за законом, суд, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач уточнивши позовні вимоги, звернувся до суду з позовом до відповідачів про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування за законом, де вказав, що його діду, ОСОБА_4, належало домоволодіння АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житловий будинок від 20 серпня 1968 року. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді належного йому домоволодіння з господарчими будівлями. Спадкоємцем за заповітом від 01 червня 1984 року був син спадкодавця та батько позивача - ОСОБА_5. Він у передбачений законом шестимісячний строк не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак прийняв спадщину фактично, оскільки вступив в управління та володіння спадковим майном, розпорядився речами спадкодавця.

Позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько ОСОБА_5 Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді фактично належного йому домоволодіння з господарчими будівлями АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги за законом є: ОСОБА_2, як дружина, що пережила чоловіка, син спадкодавця - ОСОБА_1 Також у період 1980 – 1985 років сім’єю ОСОБА_1 на території зазначеного домоволодіння самовільно збудовані сараї літ. Г, Д, В, веранда літ. а1-1, літні кухні літ. Б та літ. б., які в свою чергу також входять у склад спадкового майна. ОСОБА_2 на спадщину не претендує, він, син спадкодавця - ОСОБА_1, у передбачений законом шестимісячний строк не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак прийняв спадщину фактично, оскільки вступив в управління та володіння спадковим майном, розпорядився речами спадкодавця. В даний час він вирішив оформити правовстановлюючі документи на належне йому майно, що і змусило його звертатись до суду. Просив суд встановити факт прийняття спадщини на домоволодіння АДРЕСА_1 ОСОБА_5 після смерті батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1; встановити факт прийняття спадщини на домоволодіння АДРЕСА_1 ним після смерті батька ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2; визнати за ним право власності на домоволодіння АДРЕСА_1, а саме: житловий будинок А-1, пл. 119,5 кв.м., сарай літ. Г, площею 22,9 кв.м., сарай літ. Д, площею 16,7 кв.м., сарай літ. В, площею 2,40 кв.м., літня кухня літ. Б, площею 29,10 кв.м., літня кухню літ. б, площею 8.70 кв.м., накриття літ. б1, площею 7,9 кв.м., веранда літ. а1-1, площею 3,8 кв.м., літній душ, площею 2.3 кв.м., вбиральня літ. Ж, площею 1 кв.м., огорожі к, № 1, 4 в порядку спадкування за законом після смерті діда ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, та батька ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.

У судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач - ОСОБА_2 проти задоволення позову не заперечувала.

Представник Дніпропетровської міськради заперечень по справі не надав.

Третя особа – Друга Дніпропетровська державна нотаріальна контора, надала суду повідомлення в якому просила розглядати справу без участі її представника, заперечень по справі не надала.

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, допитавши свідка, вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_4, діду позивача, належало домоволодіння АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житловий будинок від 20 серпня 1968 року, виданого Ленінським районним відділом комунального господарства на підставі рішення виконкому Ленінської районної Ради депутатів трудящихся м. Дніпропетровська за № 480§1 від 14 серпня 1968 року, зареєстрованого 21 серпня 1968 року у КП «ДМБТІ» у реєстрову книгу № 237 за № 105.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді належного йому домоволодіння з господарчими будівлями. Спадкоємцем за заповітом від 01 червня 1984 року, що посвідчене державним нотаріусом Другої Дніпропетровської державної нотаріальної контори 01 червня 1984 року, зареєстрованого у реєстрі за № 1-2698, був син спадкодавця та батько позивача - ОСОБА_5. Він у передбачений законом шестимісячний строк не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак прийняв спадщину фактично, оскільки вступив в управління та володіння спадковим майном, розпорядився речами спадкодавця.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача - ОСОБА_5 Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді фактично належного йому домоволодіння з господарчими будівлями АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги за законом є: ОСОБА_2, як дружина, що пережила чоловіка, син спадкодавця - ОСОБА_1 Також у період 1980 – 1985 років сім’єю ОСОБА_1 на території зазначеного домоволодіння самовільно збудовані сараї літ. Г, Д, В, веранда літ. а1-1, літні кухні літ. Б та літ. б., які в свою чергу також входять у склад спадкового майна. ОСОБА_2 на спадщину не претендує, він, син спадкодавця - ОСОБА_1, у передбачений законом шестимісячний строк не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак прийняв спадщину фактично, оскільки вступив в управління та володіння спадковим майном, розпорядився речами спадкодавця.

Згідно ст. 529 Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року, який діяв в момент виникнення правовідносин, при спадкуванні за законом спадкоємцями першої черги є у рівних частках діти, той  з подружжя, який його пережив та батьки померлого.

Згідно ст. 548 Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року, для придбання спадщини необхідно щоб спадкоємець прийняв спадщину.

Згідно ст. 549 Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Відповідно до технічного висновку про обстеження технічного стану несучих будівельних конструкції, який виконаного ТОВ «СТЕКОНІК, ЛТД», ліцензія серії АБ № 293528, термін дії ліцензії до 20 грудня 2010 року, встановлено, що конструкції самовільно збудованих сараїв літ. Г, Д, В, веранди літ. а1-1, літніх кухонь літ. Б та літ. б. у домоволодіння АДРЕСА_1, знаходяться у нормальному стані і відповідають нормам СНіП, протипожежним та санітарним нормам, можлива експлуатація будівель за їх функціональним призначенням.

Спір між позивачем та іншими особами відносно його майна відсутній та не порушує прав та інтересів інших осіб.

Згідно ч. 2 ст. 331 Цивільного Кодексу України, право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва.

Згідно ч.5 ст. 376 Цивільного Кодексу України, на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним  право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права  інших осіб.

Керуючись ст.ст. 529, 548, 549 Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року, ч. 2 ст. 331, ч.5 ст. 376 Цивільного Кодексу України, ст. ст. 10, 11, 14, 60, 212-215, 256  ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні  вимоги   ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт прийняття спадщини на домоволодіння АДРЕСА_1 ОСОБА_5 після смерті батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Встановити факт прийняття спадщини на домоволодіння АДРЕСА_1 ОСОБА_5 після смерті батька ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1, а саме: житловий будинок А-1, пл. 119,5 кв.м., сарай літ. Г, площею 22,9 кв.м., сарай літ. Д, площею 16,7 кв.м., сарай літ. В, площею 2,40 кв.м., літня кухня літ. Б, площею 29,10 кв.м., літня кухню літ. б, площею 8.70 кв.м., накриття літ. б1, площею 7,9 кв.м., веранда літ. а1-1, площею 3,8 кв.м., літній душ, площею 2.3 кв.м., вбиральня літ. Ж, площею 1 кв.м., огорожі к, № 1, 4 в порядку спадкування за законом після смерті діда ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, та батька ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:                                            Н.В. Залімська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація