Судове рішення #5328702

справа № 2-965/09р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

30 січня 2009 року                                                                       м. Дніпропетровськ

                                             Ленінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

                                              головуючого судді           Залімської Н.В.

                                              при секретарі                    Голуб О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Дніпропетровська цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 міськради про визначення часток в праві спільної сумісної власності, визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування за законом, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачі звернулись до суду з позовом до відповідача про визначення часток в праві спільної сумісної власності, визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування за законом. В обґрунтування позовних вимог вказали, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 01.10.1997 року, виданого на підставі розпорядження виконкому ОСОБА_3 міської ради за № 6/2315-97, зареєстрованого в КП «ДМБТІ» за № 313п-39.

Позивачі посилаються на те, що 14.03.2007 року померла ОСОБА_4 Після її смерті відкрилась спадщина на 1/3 частину спірної квартири. Спадкоємцями першої черги за законом є вони: ОСОБА_1, як чоловік, що пережив дружину, ОСОБА_2, дочка спадкодавця. Вони у передбачений законом строк не звернулись до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, оскільки ОСОБА_3 державна нотаріальна контора не може видати їм свідоцтва про право на спадкову частину квартири, оскільки частки співвласників у праві спільної сумісної власності не визначені та не вказані у свідоцтві про право власності на житло, що і змусило їх звертатись до суду. Позивачі просили суд визначити частки ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4 в спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1 рівними; визнати за ОСОБА_1 Йосиповичем право власності на 1/6 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті дружини ОСОБА_4, померлої 14.03.2007 року; визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/6 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_4, померлої 14.03.2007 року.

У судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити.

Представник ОСОБА_3 міської ради, у судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив,  заперечень по справі не надав.

Третя особа - ОСОБА_3 державна нотаріальна контора надала суду повідомлення в якому просила розглядати справу без участі її представника, заперечень по справі не надала.

Суд, заслухавши сторону, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 01.10.1997 року, виданого на підставі розпорядження виконкому ОСОБА_3 міської ради за № 6/2315-97, зареєстрованого в КП «ДМБТІ» за № 313п-39.

14.03.2007 року померла ОСОБА_4

Згідно ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього ж Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Спадкоємцем першої черги за законом є ОСОБА_1, як чоловік, що пережив дружину, ОСОБА_2, дочка спадкодавця. Вони у передбачений законом строк не звернулись до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, оскільки ОСОБА_3 державна нотаріальна контора не може видати їм свідоцтва про право на спадкову частину квартири, оскільки частки співвласників у праві спільної сумісної власності не визначені та не вказані у свідоцтві про право власності на житло.

Згідно ч. 2 ст.370 ЦК України, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Керуючись ст.ст. 370, 1261, 1268, 1270 Цивільного Кодексу України, ст. ст. 10, 60, 212,  213-215  ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Визначити частки ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4 в спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1 рівними.

Визнати за ОСОБА_1 Йосиповичем право власності на 1/6 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті дружини ОСОБА_4, померлої 14.03.2007 року.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/6 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_4, померлої 14.03.2007 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:                                            Н.В. Залімська  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація