Судове рішення #53291041


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2010 року Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі: судді Тарасенко Л.М., при секретарі Лучко Ю.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей

встановив:

ОСОБА_1 завернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки відповідач – батько дітей не надає достатню матеріальну допомогу на їх утримання. Просить стягнути 1000 грив. щомісяця на дітей до їх повноліття.

Відповідач позов визнав частково.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.

У судовому засіданні встановлено наступне.

Сторони від зареєстрованого шлюбу мають неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 і сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1.

В свідоцтвах про народження дітей: 1-ВЛ № 237212, 1-ВЛ № 237213, виданих міським відділом реєстрації актів громадянського стану Харківського обласного управління юстиції батьками записані: ОСОБА_2, ОСОБА_1.

З пояснень сторін у судовому засіданні вбачається, що вони не проживають разом однією сім»єю, шлюб розірвано у 2009 році.

Відповідно довідки від 15 грудня 2009 року, виданою дільницею № 52 Фрунзенської філії КП «Жилкомсервіс» неповнолітні діти сторін проживають разом з матір»ю в квартирі № 8 по пр..Пятигорському, 6 в м. Харкові.

Позивачка не працює, оскільки має дитину у віці шість місяців від іншого чоловіка.

Відповідач заперечує проти позову, згоден платити аліменти на утримання дітей у розмірі 500 грив., оскільки на даний час не працює, на утриманні має малолітню дитину – сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Суд, вважає, що відповідач має можливість утримувати неповнолітніх дітей, оскільки являється працездатним. При цьому суд враховую, що відповідач має ще малолітню дитину – сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2. В свідоцтві про народженні 1-ВЛ № 164067, виданим Фрунзенським відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції батьком дитини записаний ОСОБА_2.

У відповідності до ч1 ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Суд вважає можливим стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей у розмірі 600 грив. щомісяця.

Розмір аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації відповідно до закону.

Згідно зі ст. 191 СК України аліменти на дітей присуджуються за рішенням суду від дня пред»явлення позову.

Позивачка звернулась до суду з позовною заявою 16 грудня 2009 року і з цього часу підлягають стягненню аліменти.

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до ст. 88 ЦПК України.

Судовий збір суд стягує з відповідача в доход держави у розмірі 1% від задоволених вимог за позовом, але не менше 51 грив., витрати на інформаційне – технічне забезпечення розгляду справи у розмірі встановленого КМУ.

У відповідності до п.1 ч1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст.10,11,60,88,209,212,214,215,367 ЦПК України, ст.ст.180, 182, 184, 191 СК України

вирішив:

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання дітей:сина Олександра ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 600 грив. щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на користь ОСОБА_1, починаючи з 16 грудня 2009 року і до повнолітня дітей.

Розмір аліментів визначений судом підлягає індексації.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати на користь держави 51 грив. та 30 грив. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської обл.. через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч 4 ст.295 ЦПК України.

Суддя -


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація