РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2010 року Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі: судді Тарасенко Л.М., при секретарі Лучко Ю.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на своє утримання у розмірі 1\4 частини від усіх видів заробітку щомісяця, посилаючись на те, що вона не працює, навчається на денному відділенні у Харківському гуманітарно- педагогічному інституті і потребує матеріальної допомоги.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Відповідач повідомлявся про розгляд справи, просив суд розглядати справу за його відсутністю. В порядку судового доручення був допитаний Артемівським міськрайонним судом Донецької області.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
У судовому засіданні встановлено наступне.
ОСОБА_2 знаходився в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3 Від шлюбу має дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1. В свідоцтві про народження № 424735, виданого Часов Ярським виконкомом Артемівської міськради, Донецької області 14 грудня 1991 року, батьками записані : ОСОБА_2 та ОСОБА_3
ОСОБА_1 згідно довідки Харківського гуманітарно - педагогічного інституту з вересня 2007 року навчається на денному відділення та отримує стипендію 490 грив, щомісяця.
З пояснень позивачки вбачається, що батьки не проживають разом, шлюб розірвано. Батько не надає матеріальної допомоги. Вона проживає з матір»ю, яка не працює, оскільки являється інвалідом. Вона знаходиться у скрутному матеріальному положенні, оскільки матір не має можливості їй допомогти, змушена звернутися до суду з позовною заявою і просить стягнути з батька аліменти. Батько ні в якому виді не надає їй допомогу, не спілкується з нею.
У відповідності до ч 1 ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв»язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов»язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, якщо вони можуть надавати матеріальну допомоіу.
Оскільки ОСОБА_1 потребує матеріальної допомоги відповідач - батько дитини зобов»язаний надавати їй допомогу.
ОСОБА_2 являється працездатним, на утриманні не має неповнолітніх дітей, працює. Згідно довідки про доходи має стабільну щомісячну заробітну плату 3200 грив.
Позивачка проживає з матір»ю.
Згідно довідки МСЕК ОСОБА_3, являється інвалідом третьої групи з 14 жовтня 2009 року. Отримує пенсію у розмірі 572 грив.40 коп., що підтверджується довідкою Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова.
З протоколу судового засідання Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 20 квітня 2010 року вбачається, що відповідач ОСОБА_2 визнає позовні вимоги частково, згоден надавати матеріальну допомогу своїй дочці у розмірі 1 \ 6 частини його щомісячного заробітку, оскільки він хворіє, має на утриманні дружину, а також мати.
В підтвердження своїх заперечень відповідач надав довідку про стан його здоров»я в якій зазначено, що має хронічні захворювання. Також надав довідку про те, що його матір ОСОБА_5 отримує пенсію у розмірі 2400 грив, щомісяця, а також про те, що його дружина ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 з якою він зареєстрував шлюб 19 вересня 2009 року навчається, являється студенткою Артемівського медичного училища з 1 вересня 2009 року.
Суд, оцінюючи надані докази вважає, що відповідач - батько позивачки має можливість утримувати свою дочку ОСОБА_4 на термін навчання її в інституті, якій закінчується ЗО червня 2011 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 191, 199,200 СК України, ст.ст. 11,60,209,212,214,215,367 ЦПК України
вирішив:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у розмірі 1 \4 частину від усіх видів його доходів щомісяця на користь ОСОБА_1, починаючи з 2 грудня 2009 року і до ЗО червня 2011 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір 51 грив, та ЗО грив, на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів в межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч 4 ст.295 ЦПК України.
Суддя -