Судове рішення #5334545

                               

                                                                                                                 Справа № 2-А-389/09

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    11 березня 2009 року                           Пролетарський райсуду м. Донецька в складі              

головуючого судді                     Семіряд І.В.

при секретарі                                         Ігнатової О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до  відділення реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька “про внесення змін до актового запису про реєстрацію шлюбу”, Третя особа – Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька, -

встановив:

    24.02.2009 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача  „про внесення змін до актового запису про реєстрацію шлюбу ”, в якому вказує, що вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 з 27.09.1950 року, який 06.06.2006 року помер.

    Після смерті чоловіка вона звернулась до  Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька с заявою про переоформлення пенсії чоловіка на неї, але їй було відмовлено у зв’язку з тим, що прізвище її чоловіка в свідоцтві про народження та трудовій книжки зазначено як “Булохов”, в той час як її прізвище в паспорті громадянки України зазначено як “Булахова”.

    Для внесення змін до актового запису про реєстрацію їх з чоловіком шлюбу, зробленого Будьоннівським бюро ЗАГС м. Сталіно, щодо прізвища чоловіка з “Булахова” на “Булохов”, вона звернулась до відділу РАЦС Пролетарського РУЮ м. Донецька, однак їй було відмовлено.  

    Тому позивач просить визнати відмову відділу РАГС Пролетарського РУЮ м. Донецька про внесення змін до актового запису про реєстрацію її шлюбу  неправомірною та зобов’язати відділ РАГС Пролетарського РУЮ м. Донецька внести зміни до  актового запису про реєстрацію шлюбу ОСОБА_2 та ОСОБА_3, зареєстрованого Будьоннівським бюро ЗАГС м. Сталіно від 27.09.1950 року, щодо прізвища чоловіка з “Булахова” на “Булохов”, а її прізвище з “Булахової” на “Булохову”.

    У судовому засіданні позивач  ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги та просила їх задовольнити.

    Представник відповідача відділення реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька у судове засідання не з’явився, письмово просив суд справу розглянути у їх відсутність (а.с.25).

    Представник третьої особи Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька   в судове засідання не прибув, надав суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність (а.с.27).

    Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні підтвердили той факт, що первісно при укладенні шлюбу прізвище чоловіка заявника по документам значилося невірно як « Булахов », у зв»язку з чим в свідоцтві про укладення шлюбу призвище чоловіка та дружини було вказано як « Булахови ». Однак, через тривалий час при переході на пенсію чоловік позивача з місця народження витребував документи про своє народження, в яких вірно було вказано його прізвище, як « Булохов ». У зв»язку з чим чоловік позивача отримав паспорт на вказане прізвище, вніс зміни до трудової книжки, та під чим прізвищем отримав пенсію за віком. Крім того в свідоцтві про смерть прізвище чоловіка позивача вірно вказано як « Булохов ». За життя чоловіка позивач мешкала з ним однією родиною, вела сумісне господарство, мали єдиний бюджет, піклувалися один до одного. Після смерті чоловіка позивач поховала його за власний кошт.

    Суд, вислухавши пояснення позивача, свідків та дослідивши матеріали справи вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Відповідно п.7 прикінцевих положень Сімейного Кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2003 року, розділ 5 “ Акти громадського стану “ зберігає свою чинність у частині, що не суперечить цьому Кодексу, до прийняття спеціального закону”.

             Відповідно ст.161 КпШС України ( в редакції Закону від 1969 року, який діяв на момент укладення шлюбу між сторонами ), виправлення помилок і внесення змін у записи актів громадського стану  при наявності достатніх підстав і при відсутності спору між заінтересованими особами провадяться органами запису актів громадського стану.Відмова органів запису актів громадського стану виправити або змінити запис може бути оскаржена до суду. При наявності спору між заінтересованими особами виправлення запису провадиться на підставі судового рішення.

    Згідно копії свідоцтва про одруження та копії актового запису про шлюб – 27.09.1950 року був зареєстрований шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, після чого дружині присвоєне прізвище “ОСОБА_2. ( актовий запис про шлюб № 878 вчинений 27.09.1950 року Будьоннівським бюро ЗАГС м. Сталіна.   (а.с.а.с.8,17).

    Як вбачається з копії свідоцтва про народження чоловіка позивача він зареєстровано як ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.9).

    Згідно копії свідоцтва про смерть та копії актового запису про смерть № 771 від 09.06.2006 року - ОСОБА_6, 06.06.2006 року помер (а.с.7,19).

    З копії трудової книжки чоловіка позивача вбачається, що первісно прізвище його було записано як « Булахов », однак на підставі паспорту в 1977 році прізвище чоловіка позивача було виправлено на « Булохов ».

    Рішенням № 439 Управління пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька від 02.03.2008 року  позивачу  було відмовлено в призначенні пенсії у відповідності зі ст. 36 Закону України “Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування” у зв’язку з розбіжністю в прізвищі позивача та її чоловіка (а.с.14).

    Згідно висновку про відмову № 24 про внесення змін, доповнень до актового запису цивільного стану, відділу реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька   від 13.09.2008 року, ОСОБА_1 було відмовлено про внесення змін до актового запису про шлюб № 878 від 27.09.1950 року по відділу реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції м. Донецька на ім’я ОСОБА_2 та ОСОБА_3  прізвища нареченого до та після реєстрації шлюбу з “Булахова” на “Булохов” та нареченої після реєстрації з “Булахова” на “Булохова” (а.с.15).  

    Таким чином, на підставі вищенаведеного, факти, вказані у заяві позивача, а також записи у наданих документах, не викликають сумнівів у їх достовірності, а тому суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову та про необхідність внесення змін та доповнень до актового запису про шлюб № 878 від 27.09.1950 року по відділу реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції м. Донецька на ім’я ОСОБА_2 та ОСОБА_3, змінити  прізвище чоловіка в графах « прізвище до шлюбу», « прізвище після шлюбу » з “Булахов” на  “Булохов” та  прізвище дружини в графі « прізвище після шлюбу » з “Булахова” на “Булохова”, з покладанням виконання внесення змін на відділ реєстрації актів громадського стану за місцем знаходження первинного запису - на відділ реєстрації актів цивільного стану  Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 86,88,94, 161, 163 КАС України, суд –

 

ПОСТАНОВИВ:

                   

           Позов  ОСОБА_1 до  відділення реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька “про внесення змін до актового запису про реєстрацію шлюбу”, Третя особа – Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька   - задовольнити.

     Внести зміни до актового запису про шлюб № 878 від 27.09.1950 року по відділу реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції м. Донецька на ім’я ОСОБА_2 та ОСОБА_3, змінивши  прізвище чоловіка в графах « прізвище до шлюбу», « прізвище після шлюбу » з “Булахов” на  “Булохов” та  прізвище дружини в графі « прізвище після шлюбу » з “Булахова” на “Булохова”, виконання внесення вказаних змін покласти на відділ реєстрації актів громадського стану за місцем знаходження первинного запису - на відділ реєстрації актів цивільного стану  Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька.

    Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови та наступної подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

   

    Постанова надруковано виготовлена в нарадчої кімнаті в одному примірнику.

   

            Суддя                                                                              І.В.Семіряд

                                                                                                                 Справа № 2-А-389/09

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    11 березня 2009 року                          Пролетарський райсуду м. Донецька в складі              

головуючого судді                    Семіряд І.В.

при секретарі                                        Ігнатової О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до  відділення реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька “про внесення змін до актового запису про реєстрацію шлюбу”, Третя особа – Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька, -

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 86,88,94, 161, 163 КАС України, суд –

 

ПОСТАНОВИВ:

                   

           Позов  ОСОБА_1 до  відділення реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька “про внесення змін до актового запису про реєстрацію шлюбу”, Третя особа – Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька   - задовольнити.

     Внести зміни до актового запису про шлюб № 878 від 27.09.1950 року по відділу реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції м. Донецька на ім’я ОСОБА_2 та ОСОБА_3, змінивши  прізвище чоловіка в графах « прізвище до шлюбу», « прізвище після шлюбу » з “Булахов” на  “Булохов” та  прізвище дружини в графі « прізвище після шлюбу » з “Булахова” на “Булохова”, виконання внесення вказаних змін покласти на відділ реєстрації актів громадського стану за місцем знаходження первинного запису - на відділ реєстрації актів цивільного стану  Пролетарського районного управління юстиції м. Донецька.

    Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови та наступної подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

   

    Постанова надруковано виготовлена в нарадчої кімнаті в одному примірнику.

   

            Суддя                                                                              І.В.Семіряд

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація