Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24.06.09 |
Справа №2а-672/09/2770 |
о 10 год. 56 хв. м.Севастополь
каб. № 3
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
судді - Єфременко О.О.;
при секретарі - Францевіній Н.А.,,
з участю представників:
прокурора - Калініченко Олега В'ячеславовича, посвідчення № 582 від 03.12.09 Прокуратура Ленінського району м.Севастополя
позивача - ОСОБА_1, довіреність № 4440/09-07 від 19.06.2009, головного спеціаліста - юрисконсульта Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя;
відповідач - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом прокурора Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Севастополя
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості в сумі 2464,08 грн,
суть спору:
Прокурор Ленінського району м.Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Севастополя звернувся до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 2464,08 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Ухвалою від 21.05.2009 відкрито провадження в адміністративній справі, призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою від 09.06.2009, з'ясував відсутність можливості врегулювання спору між сторонами, справа призначена до судового розгляду.
В ході судового розгляду прокурор в порядку статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України звернувся з уточненням позовних вимог, зазначивши відповідача як Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2.
Відповідно до положень статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право уточнити позовні вимоги в будь-який час до закінчення судового розгляду.
Оскільки уточнення позовних вимог є правом позивача і не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси, суд визнав можливим заявлене клопотання задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, по причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку, про що свідчить поштове повідомлення прикладене до матеріалів справи (а.с. 14).
Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, враховуючи те, що відповідач викликався в судове засідання, але в судове засідання не з'явився, витребувані документи не надав, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до статей 27, 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України представникам прокурора та позивача роз'яснені процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокурора та позивача, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд
встановив
Згідно з пунктом 4 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до пункту 2 статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави у випадках, передбачених законом.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 визначено, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає у чому проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Відповідно до частини другої статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрованій в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Севастополя як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ст. 14, 17 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058-VI від 09.07.2003 р. (далі Закон № 1058) підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності та інші є страхувальниками: страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати, у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески.
Розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.04 за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1) визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для роботодавців -підприємств, установ, організацій встановлений розмір страхових внесків, який складає 32 % від суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
Згідно п.11.11 ч.11 Інструкції № 21-1 платники, зазначені в підпунктах 2.1.1 та 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Строк сплати страхових внесків визначений пунктом шостим ст. 20 Закону № 1058, згідно якої страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, якій дорівнює календарному місяцю, сплачуються не пізніше ніж через 20 календарних днів від дня закінчення цього періоду, тобто до 20 числа звітного місяця.
Розмір суми страхових внесків визначений відповідачем у розрахунку страхових внесків на загальнообов`язкове державне страхування, яка підлягає оплаті за 2008 рік складає 2664,08 грн.
Відповідач, згідно пункту шостому ст. 20 Закону № 1058, частини четвертої п. п. 5.1.6 п. 5.1 ч. 5 Інструкції № 21-1, повинен самостійно сплатити суму внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік у розмірі 2664,08 грн.
В порушення зобов`язань по сплаті внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, передбачених чинним законодавством України, відповідач сплату внесків здійснив частково, перерахував частину авансового платежу від 16.05.2009 в сумі 200,00 грн.
Згідно з п. 8.1 ч. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України своєчасно несплачені страхові внески визнані недоїмкою.
07.06.2009 Управлінням Пенсійного фонду у Ленінському районі міста Севастополя, відповідно до ч. 8 Інструкції, була виписана вимога № Ф-179 про сплату недоїмки на суму 2464,08 грн.
Вказана вимога була направлена на адресу боржника, що підтверджується наданою позивачем копією поштового повідомлення та отримана відповідачем 15.06.2009, про що свідчить особистий підпис на поштовому повідомленні, прикладеному до матеріалів справи.
Але відповідачем сума недоїмки сплачена не була.
Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування перед Управлянням Пенсійного фонду у Ленінському району міста Севастополя складає 2464,08 грн.
Згідно ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і пред'являють вимогу про сплату недоїмки до відповідного відділу державної виконавчої служби, а також мають право звернутися до суду або господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У вказаних випадках, передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в сумі 2464,08 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 30 червня 2009 року о 15-00.
На підставі висловленого, керуючись статтями 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 2895507291, відомостей про рахунки в установах банку не існує) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Севастополя (юридична адреса: 99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 16, кв. 56-58, код ЄДРПОУ 22274991, р/р 256022 в СМВ № 4548 ВАТ “Державний Ощадний Банк України, МФО 384027) заборгованість у сумі 2464,08 грн. (дві тисячі чотириста шістдесят чотири грн. 08 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя підпис О.О. Єфременко
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Єфременко