Судове рішення #5339997

Справа № 2а-1745/09 р.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

13 травня 2009 року

Народицький районний суд Житомирської області в складі :

головуючого – судді         Іваненко Т.В.

при секретарі                     Божок Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Народичі справу за позовом  ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької райдержадміністрації про  визання протиправною  бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення  Народицької райдержадміністрації та зобов»язання постановки на чергу для отримання компенсації за домоволодіння, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Народицької РДА, що виразилася в не постановці її на чергу для отримання грошової компенсації за втрачене домоволодіння та  зобов»язати   УПСЗН Народицької РДА   прийняти документи для постановки на чергу на виплату компенсації вартості втраченого при переселені  майна - житлового будинку розташованого в с. Норинці Народицького району, по вул. Шкільній, 44, мотивуючи тим, що  вона має право на переселення, так як проживала в зоні гарантованого добровільного відселення, отримала направлення на переселення і стала на чергу на отримання житла в   смт. Брусилів  Житомирської області, але  там житла не отримала  і самостійно переселилася в смт. Брусилів, де в даний час проживає, своє домоволодіння здала на баланс Норинцівської сільської ради і бажала отримати за нього грошову компенсацію, але відповідач відмовляє у прийняті документів та постановці її на чергу для виплати компенсації , як вважає позивач неправомірно, посилаючись на відсутність ордера на житлове приміщення.

Позивач в судовому засіданні не з’явилася, але просить справу розглядати без її участі.

Представник відповідача  в судове засідання не з’явився , хоча повідомлявся належним чином.

Дослідивши в судовому засіданні докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Позивач має у власності  житловий будинок № 44, розташований по вул. Шкільній в с. Норинці Народицького району, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України №106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що підтверджується копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії ССС №397799  від 14.03.2008 р.    ОСОБА_1 отримала направлення серії ЖТ № 11616 від 19.05.2008 року на переселення в смт. Брусилів Житомирської області,  де й перебуває на квартирному обліку  з 20.06.2008 року по даний час, що підтверджується витягом із рішення виконкому Брусиловської селищної ради  № 108 від 20.06.2008 року. Позивач з 12.06.2008 року проживає  в  смт. Брусилові, що підтверджується копією паспорта серії ВМ 712909 та довідкою  Брусиловської селищної ради №1261 від 12.12.2008р., куди самостійно переселилася , не отримавши житла згідно направлення.

Відповідно до ст.4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”- кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об»активної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров»я самостійно приймати рішення про дальше проживання на цій території чи відселення.

Згідно із ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, Положенням «Про порядок виплати грошової компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення, або самостійного переселення із радіоактивно забруднених територій», затвердженим ПКМ України №755 від 15.07.1997 року  (із змінами  та доповненнями), громадяни, які відселяються  або самостійно переселяються із радіоактивного  забруднених територій  мають право  на отримання  грошової компенсації  за втрачене на даних територіях нерухоме майно. Вартість майна в зоні  гарантованого добровільного відселення  визначаються  експертами з оцінки ринкової вартості майна. Компенсація виплачується в порядку черги  визначеної місцевими органами влади.

Для отримання грошової компенсації за втрачене в зв»язку з переселенням майно необхідно лише  отримати направлення на переселення, яке надає статус переселенця, мати бажання здати будинок на баланс місцевих органів влади, бути власником нерухомого майна і переселитися в чисту місцевість. Сам факт не отримання житла в чистій місцевості  правового значення для отримання компенсації в даному випадку не має, бо в разі  відмови буде порушено право  позивача на конституційний принцип  рівності всіх громадян перед законом. Тому позивач має право на компенсації передбачені вказаним вище Законом.

Позивач здала належне їй домоволодіння на баланс Норинцівської сільської ради, що підтверджується  актом приймання передачі житлового будинку  від 02.03.2009 року.

Враховуючи скрутне становище в Україні по будівництву та забезпеченню житлом населення, в тому числі і переселенців, що призводить до порушення права останніх на гарантоване ст.50 Конституції України безпечне для життя і здоров»я довкілля та неможливість своєчасного отримання житла по місцю переселення або його придбання в зв»язку із не отриманням коштів за здане домоволодіння , суд вважає, що постійне проживання та реєстрація в місці переселення свідчить про забезпеченість позивача житлом.

На підставі викладеного, суд дійшов переконання, що відмова Управління праці та соціального захисту населення Народицької РДА у постановці позивача на чергу для отримання грошової компенсації за втрачене майно є протиправною і вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  ст.ст. 9-11, 18, 71, 160-162, 167  КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації, щодо відмови ОСОБА_1  у постановці на чергу для отримання компенсації за втрачене домоволодіння № 44 по вул. Шкільній в с. Норинці Народицького району Житомирської області.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації прийняти документи  ОСОБА_1 для  постановки на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння № 44 по вул. Шкільній в  с. Норинці Народицького району Житомирської області в сумі  86993,00 грн.

На постанову суду до Київського апеляційного адміністративного суду через Народицький районний суд може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку протягом 10 днів з дня проголошення постанови або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження з направленням копії скарги до Київського апеляційного адміністративного суду.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація