Справа № 2- 805/2009 р .
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2009 року Хустський районний суд
Закарпатської області
в складі: головуючого Джуга С.Д.
при секретарі Форкош Д.З.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за позовом:
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
про розірвання шлюбу та
зміну розміру аліментів, стягнення додаткових витрат на
утримання дитини
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та зміну розміру аліментів, стягнення додаткових витрат на утримання дитини.
Позов вмотивовано тим, що 28 липня 2001 року між нею та відповідачем було укладено шлюб в ОСОБА_3 сільській Раді за актовим записом № 12.
Від даного шлюбу у них народилося дитина: дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1.
На даний час вони з відповідачем припинили спільне проживання і дочка залишилися на утриманні та вихованні біля неї.
Причиною розірвання шлюбу є те, що вони з відповідачем втратили повагу один до одного, відповідач не цікавився сім’єю, не приймав участі у вихованні дитини. Близько чотирьох років вони з відповідачем не проживають, і весь цей час їх шлюб існує тільки формально.
Рішенням Хустського райсуду від 20.09.2006 року відповідача зобов’язано щомісячно сплачувати аліменти на утримання дочки по 200 гривень до досягнення нею повноліття. Після визначеного судом розміру аліментів значно збільшилися ціни на продукти харчування, збільшилася плата за житлово-комунальні послуги і вона не в змозі утримувати дитину.
Крім того, дочка постійно хворіє і потребує лікування, а тому коштів в розмірі 200 гривень щомісячно не вистачає на її утримання.
На даний час вона працює на 0,75 ставки медичною сестрою в дитячому садку № 11 і має не значний заробіток.
Відповідач працює у фірмі « Домовой», не має інших утриманців і має змогу сплачувати кошти на у тримання та лікування дитини.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, вважає, що збереження сім’ї неможливе , просить шлюб між нею та відповідачем розірвати, змінити розмір стягуваних з відповідача аліментів на утримання дочки ОСОБА_4 13 серпня 2002 року та стягувати з відповідача на її користь по 350 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття, стягувати з ОСОБА_2 щомісячно по 250 гривень додаткових витрат на лікування доньки до досягнення нею повноліття.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про місце і час розгляду справи належним чином був повідомлений, що підтверджено розпискою про вручення судової повістки, причини неявки суду невідомі.
В порядку ст. 169, 224 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача і постановити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Позивачка не заперечила проти такого порядку вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що з відповідачем ОСОБА_2 позивачка перебуває в зареєстрованому шлюбі від 28 липня 2001 року, що стверджено свідоцтвом про укладення шлюбу серії І-ФМ № 029975 від 28.07.2001 року.
Причиною розірвання шлюбу є те, що сторони втратили повагу один до одного, відповідач не цікавився сім’єю, не приймав участі у вихованні дитини. Близько 4 років сторони разом не проживають, не ведуть спільне господарство. Шлюб між сторонами існує формально.
З врахуванням наведеного суд приходить до висновку, що збереження шлюбу між сторонами є неможливим, а тому позовні вимоги позивачки про розірвання шлюбу підлягають до задоволення.
За час спільного проживання у шлюбі у сторін народилася дитина : дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на даний момент знаходяться на повному утриманні та вихованні позивачки, так як відповідач не надає допомоги на її утримання і виховання .
Рішенням Хустського райсуду від 20.09.2006 року відповідача зобов’язано щомісячно сплачувати аліменти на утримання дочки по 200 гривень до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 ч.3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 192 ч. 1 розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
В судовому засіданні встановлено, що після визначеного судом розміру аліментів на утримання дитини пройшло більше двох років, погіршилося матеріальне становище сім’ї позивачки, оскільки збільшилися ціни на продукти харчування та плата за житлово-комунальні послуги, що є загальновідомими обставинами і ці обставини згідно ст.61 ч 2 ЦПК України не потребують доказування.
Дитина сторін Каріна ІНФОРМАЦІЯ_2 часто хворіє, потребує постійного лікування, санаторного лікування, що стверджується медичним висновком лікаря та випискою з медичної картки ( а.с. 11, 12,13).
Виходячи з наведених обставин, враховуючи, що розмір аліментів визначених рішенням суду є явно недостатнім для утримання дитини, враховуючи стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище відповідача, що він не має інших утриманців, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 по 350 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття .
Відповідно до ст. 185 СК України той з батьків, з якого присуджено стягнення аліментів на дитину, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами.
В судовому засіданні встановлено, що дитина сторін перебуває на диспансерному обліку у гастроентеролога, педіатра та невропатолога в зв’язку з чим потребує окремої дієти , спеціального харчування, постійного оздоровлення та періодичного ( один раз на рік) санаторно – курортного лікування.
Оздоровлення дитини сторін потребує додаткових витрат. Оскільки, брати участь у додаткових витратах на дитину є обов’язок обох батьків, участь обох батьків має бути рівною, суд вважає, що заявлена позивачкою сума у розмірі 250 грн. відповідає частці відповідача, яку він повинен сплачувати, як батько, на додаткові витрати дитини.
Судові витрати по справі державне мито, та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи підлягають до стягнення з відповідача ОСОБА_2 відповідно до ст.88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 169, 212-215, 218, 224-228 ЦПК України, ст. ст. 104,105,112, 180,182,185, 192 СК України, суд, –
Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задоволити .
Шлюб укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 28 липня 2001 року ОСОБА_3 сільською Радою за актовим записом № 12 – р о з і р в а т и.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 17 гривень державного мита, ОСОБА_1 від сплати мита звільнити.
Дитину сторін Каріну ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити на утриманні матері ОСОБА_1 .
Змінити розмір аліментів стягуваних з ОСОБА_2 на утримання доньки Каріни, визначений рішенням Хустського райсуду від 20.09.2006 року і стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі на утримання дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі по 350 гривень щомісячно і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 щомісячно 250 гривень додаткових витрат на дитину Каріну ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення нею повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави р/р 31214259700318 код ОКПО 22108130 в ГУДКУ у Закарпатській області МФО 812016 - 250 грн. витрат на «інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в Хустському районному суді»
Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії до Хустського районного суду.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.
Головуючий: підпис
З оригіналом вірно
Суддя Хустського
районного суду: ОСОБА_5
- Номер: 2/2407/2090/11
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-805
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Джуга С.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.08.2011
- Дата етапу: 12.09.2011