Судове рішення #5348383
Справа № 22Ц-1791/08

Справа № 22Ц-1791/08

 Головуючий у 1-й інстанції МОНИЧ В.О.

 Доповідач КОНДОР Р.Ю.

 

УХВАЛА

 

22 жовтня 2008 року                                                                              м. Ужгород

Суддя Апеляційного суду Закарпатської області КОНДОР Р.Ю., вирішуючи питання про прийняття до розгляду апеляційної скарги Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» на рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 4 вересня 2008 р. у справі за позовом ОСОБА_1, законного представника дітей ОСОБА_2та ОСОБА_3, до Міністерства транспорту та зв'язку України в особі відокремленого підрозділу ДТГО «Львівська залізниця» про відшкодування мораль­ної шкоди, -

 

встановив :

 

Рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 04.09.2008 р. задоволе­но позов ОСОБА_1., законного представника дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3., до Мініс­терства транспорту та зв'язку України в особі відокремленого підрозділу ДТГО «Львівська залізниця» про відшкодування моральної шкоди. Стягнуто з Мінтрансзв'язку України в особі ДТГО «Львівська залізниця» на користь ОСОБА_1. 200000,00 грн. в якості компенсації завданої моральної шкоди, а також 20000,00 грн. судового збору та 30,00 грн. витрат на інформаційно-технічне за­безпечення розгляду справи.

На зазначене рішення суду ДТГО «Львівська залізниця» подано апеляційну скаргу -

як убачається з матеріалів справи, позивачка поряд з вимогою про відшко­дування моральної шкоди заявила вимогу про зобов'язання Мінтрансзв'язку України в особі ДТГО «Львівська залізниця» провести відповідно до ст.  1168 ЦК України відшкодування цієї шкоди одноразовим платежем (а.с. 2-4). У такому об­сязі позов підтримувався і, відповідно, - заперечувався протягом розгляду спра­ви, даних про зменшення позовних вимог в порядку ст. ст. 31, 118-119 ЦПК України в справі немає.

За змістом ст.  1168 ЦК України, ст.  60 ч. 3, ст.  179 ЦПК України, порядок відшкодування шкоди, оскільки відповідна вимога про стягнення коштів у знач­ному розмірі заявлена, є предметом доказування під час судового розгляду і під­лягає встановленню при ухваленні судового рішення. Суд з власної ініціативи мо­же ухвалити додаткове рішення, якщо стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення (ст. 220 ч. 1 п. 1 ЦПК України).

 

 

Суд, задовольнивши позов, питання про порядок відшкодування шкоди не вирішив.

При надходженні до апеляційного суду справи без вирішення питання про ухвалення додаткового рішення, суддя-доповідач відповідною ухвалою повертає її до суду першої інстанції (ст. 297 ч. 4 ЦПК України).

За таких обставин, справу необхідно повернути до суду першої інстанції для вирішення питання про ухвалення додаткового рішення щодо вимоги про порядок відшкодування шкоди.

Керуючись ст.  220 ч. 1 п. 1, ст.  297 ч. 4 ЦПК України, -

 

ухвалив:

 

Справу за позовом ОСОБА_1., законного представника дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3., до Міністерства транспорту та зв'язку України в особі відокремленого під­розділу ДТГО «Львівська залізниця» про відшкодування моральної шкоди поверну­ти до Мукачівського міськрайонного суду для вирішення у місячний строк після надходження справи питання про ухвалення додаткового рішення щодо вимоги про порядок відшкодування шкоди.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація