Судове рішення #53488564

Справа № 605/1036/2012

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А І Н И

14 листопада 2012 року

Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Коваленка В.К. при секретарі - Марієвській Н.А. з участю:

позивача - ОСОБА_1 відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Брусилів Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

4жовтня 2012 року ОСОБА_1 (далі позивач) звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_2 (далі відповідач), мотивуючи тим, що 20 вересня 2008 року між нею та відповідачем в відділі державної реєстрації актів цивільного стану Брусилівського районного управління юстиції Житомирської області було укладено шлюб. Від шлюбу, 10 жовтня 2009 року в них народилася дочка ОСОБА_3, яка на даний час проживає разом з нею.

Матеріальної допомоги на утримання дитини відповідач не надає. Просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі V* частини заробітку(доходу) щомісячно, але не менше встановленого законом мінімуму, до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала в повному об’ємі, просить позов задовольнити.

В судовому засіданні відповідач позов визнав і надав до суду квитанції про надання матеріальної допомоги дитині.

Вислухавши пояснення позивачки, відповідача, вивчивши матеріали справи і дослідивши докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про народження сторони мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно з довідками виданими виконкомом Брусиловської селищної ради, Житомирської області дочка сторін ОСОБА_3 проживає і перебуває на утриманні матері позивачки по справі.

Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У відповідності до вимог ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За даних обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та підлягають задоволенню, а тому суд стягує з відповідача аліменти в розмірі 1\4 частини заробітку(доходу) так як він офіційно працює. Відповідно до п.1 ч.І ст.367 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Судовий збір відповідно до ст.79,88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача в розмірі 214 грн.60 коп. на користь держави.

З урахуванням викладеного і керуючись ст.ст.180,183 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.10,11,15,60,79,88,130, 174,196,209,212-218, 294,п.1 ч.І ст. 367 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 Курбанівнидо ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовільнити.

Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1\4 частини заробітку(доходу) щомісячно, але не 1 менше встановленого законом мінімуму з 4 жовтня 2012 року, до досягнення нею повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 214 гривень 60 копійок.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Житомирської області через Брусилівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому

засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя В. К. Коваленко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація