Судове рішення #5351624

                                                                                                                  Справа № 2-а-3279/09р.

                            П О С Т А Н О В А

                                                  І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 06 липня 2009 року

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:        

 Головуючого                      Очеретяного Є.В.

 З участю секретаря            Стус К.І.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -

                                                                   в с т а н о в и в:

             ОСОБА_1  звернувся в суд  з позовом до відповідача  УДАІ УМВСУ В Тернопільській області про скасування постанови  по справі про адміністративне правопорушення ВО № 087864 від 10.06.2009  р., якою його притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у сумі 425 грн. за ч.2 ст. 122 КУпАП, посилаючись на те, що вказаного у постанові порушення ПДР України він не вчиняв, рухаючись в смт. В. Березовиця, Тернопільського р-ну Тернопільської обл. по дорозі, що має  дві смуги для руху в одному  напрямку виїхав на крайню ліву смузу,  для об»їзду перешкод-ям, якими була вкрита проїзна частина дороги, що не суперечить п. 11.11 ПДР України. Крім цього, на місці вчинення порушення не було відібрано письмових пояснень очевидців, у зв»язку із чим вважає, що його  неправомірно притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення.

            У судовому засіданні  позивач ОСОБА_1  свій позов підтримав  із мотивів, викладених у позовній заяві та просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення серії ВО 087864 від 10.06.2009 р. як незаконну.

           Представник відповідача УДАІ УМВСУ в Тернопільській області у судовому засіданні відносно позову заперечив та суду пояснив, що у відповідності до п. 11.5 ПДР України, затверджених постановою КМУ України № 1306 від 10.10.2001 р. зі змінами внесеними Постановою КМУ №876 від 01.10.2008 р. на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху у цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить  правилам зупинки(стоянки). Позивач, керуючи транспортним засобом  рухався крайньою лівою смугою, у той час коли права була вільною, чим порушив вимоги п.11.5 ПДР України. Факт вчинення порушення ОСОБА_1 фактично  визнав у своїх поясненнях, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, а тому постанова по справі про адміністративне правопорушення винесена у відповідності до вимог чинного законодавства, підстави для її скасування відсутні.

          Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив такі факти:

          Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення АД № 0577298 від 10.06.2009 р. ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки ГАЗ-3110 номерний знак НОМЕР_1 10.06.2009 р. о 18 год. 40 хв. у смт. В. Березовиця, Тернопільського р-ну на дорозі, яка має дві смуги руху в одному напрямку, рухався крайньою лівою смугою у той час як права смуга для руху в тому ж напрямку була вільною, чим порушив вимоги п.п.11.2, 11.5 ПДР України.

         

           Постановою по справі про адміністративне правопорушення серії ВО 087864 від 10.06.2009 р. ОСОБА_1  притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП та  накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 425 грн.

           Доказами в справі про адміністративне правопорушення у відповідності  до ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

         У відповідності до п. 11.1 ПДР України, затверджених постановою КМУ України № 1306 від 10.10.2001 р. зі змінами внесеними Постановою КМУ №876 від 01.10.2008 р. Кількість смуг на проїзній частині для руху нерейкових транспортних засобів визначається дорожньою розміткою або дорожніми щанками 5.16, 5.17.1, 5.17.2, а за їх відсутності –самими водіями з урахуванням ширини проїзної частини відповідного напрямку руху, габаритів транспортних засобів і безпечних інтервалів між ними. Нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини-п.11.2 ПДР України.

          На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху у цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить  правилам зупинки(стоянки)-п.11.5 ПДР України.

         У своїх поясненнях в протоколі про адмінправопорушення ОСОБА_1  фактично визнав свою вину у вчиненні правопорушення, вказавши, що перешкод для  його руху не було, як і інших транспортних засобів на дорозі.

          Посилання позивача на п. 11.11 ПДР України судом не приймаються до уваги, оскільки цей пункт правил дозволяє змінювати смугу руху для об»їзду перешкоди, повороту, розвороту або зупинки лише в разі інтенсивного руху, а як встановлено у судовому засіданні з пояснень самого позивача ні попереду, ні позаду нього, ні праворуч іншітранспортні засоби не рухались. Будь-яких доказів того, що ним вимушено було порушено правила рядності у зв»язку із об»їздом перешкоди позивачем не представлено і судом не здобуто.

        Таким чином, аналізуючи наведені обставини у їх сукупності, суд приходить до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП, та вважає, що постанова серії ВО 087864  від 10.06.2009 р. по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1  винесена у відповідності до вимог чинного законодавства, підстави для її скасування відсутні, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

        Керуючись ст.ст. 1 ч.1, 10,11,18 ч.1 п.2, 71, 158-163,186  КАС України, ст.ст. 122, 251, 283, 287, 289, 293 КУпАП, п.п.11.1,11.2, 11.5,11.11 ПДР України, затверджених постановою КМУ України № 1306 від 10.10.2001 р. зі змінами внесеними Постановою КМУ №876 від 01.10.2008 р.,  суд,-

                                                                п о с т а н о в и в:

        У задоволенні позову ОСОБА_1  до  Управління ДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення-відмовити.

         Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.        

           

                                                                                                                                                                     

Головуючий                                                                                      Є.В. Очеретяний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація