Судове рішення #535170
Справа № 2 -331/2006

 

Справа № 2 -331/2006

№2-94\2007

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1лютого 2007 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого - судді Петушкова С.А.,

при секретарі - Колісник Н. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час вимушеного прогулу, та моральної шкоди, -

УСТАНОВИВ:

Позивач просить стягнути з відповідача на її користь заборгованість із заробітної плати за вересень 2004 року в сумі 205 грн., 3477, 1 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу, 1200 грн. в відшкодування моральної шкоди, мотивуючи свої вимоги тим, що вона працювала у відповідача, та заборгувала їй вказану суму заробітної плати, добровільно її виплатити відмовляється, її діями їй заподіяна моральна шкода, що виразилася в моральних стражданнях через неможливість отримати винагороду за свою працю.

Відповідач чи її представник до суду не явилися. Позивач і її представник в останнє судове засідання не з,явилися також. Суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Судом встановлено наступне. ОСОБА_1 працювала у приватного підприємця ОСОБА_2 до 30. 09. 2004 року, оператором АЗС. Відповідач заборгувала їй 205 грн. заробітної плати. Згідно із ст. 115 КЗпП, Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. Згідно із ст. 116 КЗпП, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму. Згідно із ст. 117 КЗпП, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день тактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то  розмір   відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору. Згідно із ст. 237-1 КЗпП, відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Внаслідок дій відповідача позивач змушена була позичати гроші у своїх знайомих, витрачаючи на це свій час та додаткові зусилля, вишукувати можливості та кошти для повернення цих боргів, що завдавало хй моральних страждань морально принижувало.

Враховуючи вищевикладене, позов підлягає задоволенню, однак, суму моральної шкоди, суд оцінює в 400 грн.

З відповідача слід стягнути на користь держави судовий збір.

Керуючись ст. ст. 115 - 117,237 - 1 КЗпП, ст. ст. 88 , 209 , 214, 215, 218, 224 - 227 ЦПК ,суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 заборговану їй заробітну плату в розмірі 205 грн.

, середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку в розмірі 3477, 10 грн., та моральну шкоду в розмірі 400 грн., а усього - 4082,10 грн. , та на користь держави - 51 грн. судового збору.

Заяву про перегляд заочного рішення сторони можуть подати протягом десяти днів з дня отримання його копії до Олександрійського міськрайонного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація