Справа №2-194/2007 p. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 лютого 2006 року Полтавський районний суд в складі: головуючого судді Стрюк Л.І.
при секретарі Недавній Т.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом ВАТ «Полтаваобленерго» в особі Полтавської філії до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної порушенням правил користування електричною енергією,
встановив:
ВАТ „Полтаваобленерго" в особі Полтавської філії звернулось до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2 шкоди, заподіяної безобліковим користуванням електроенергією, в розмірі 8515,58 грн. Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що 05.08.06 при перевірці контролерами ПФ ВАТ „Полтаваобленерго" порядку дотримання правил споживання електроенергії було виявлено факт порушення „Правил користування електричною енергією для населення" та її розкрадання побутовим споживачем ОСОБА_1, а саме: в зміні схеми підключення електролічильника; фаза в третій клемі та використанні додаткового нульового дроту з метою зупинки диску електролічильника; при ввімкнених електроприладах електролічильник спожиту енергію не обраховує. Про порушення складений відповідний акт НОМЕР_1 від 05.08.06. На підставі цього акту комісією Полтавської філії ВАТ „Полтаваобленерго" нараховано 8515,58 грн. заподіяних енергопостачальнику збитків. На неодноразові попередження позивача ОСОБА_1 не реагує, в добровільному порядку шкоду не відшкодовує.
В судовому засідання представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач позов визнав частково, пояснивши, що частково вже погасив шкоду - в розмірі 2 000 грн., а також просив зменшити розмір збитків, мотивуючи тим, що він є пенсіонером, отримує пенсію, яка менша прожиткового мінімуму, через що знаходиться в скрутному становищі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Встановлено, що згідно акту НОМЕР_1 від 05.08.06 виявлено факт порушення „Правил користування електричною енергією для населення" та її розкрадання побутовим споживачем ОСОБА_1, а саме: в зміні схеми підключення електролічильника; фаза в третій клемі та використанні додаткового нульового дроту з метою зупинки диску електролічильника; при ввімкнених електроприладах електролічильник спожиту енергію не обраховує(а.с.4). Розмір заподіяних енергопостачальнику збитків, визначений комісією Полтавської філії ВАТ „Полтаваобленерго", становить 8515,58 грн.(а.с.5,6). Відповідно до статті 1166 ЦК України шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно п.48 „Правил користування електричною енергією для населення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року №1357, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією та за її розкрадання у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електроенергії без приладів обліку. Згідно п.6 Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення", затвердженої постановою НКРЕ від 22.11.99 №1416, при нарахуванні збитків повинна використовуватись тривалість використання електроприладу, електроустановки, електропроводки, підключеної поза приладами обліку, але не менше 8 год на добу.Як вбачається з розрахунку збитків(а.с.5), їх розмір визначений, виходячи з добової величини розрахункового споживання 8 годин, тобто в мінімальному розмірі.
3 наданої відповідачем квитанції вбачається, що він до пред'явлення позову частково погасив борг - в розмірі 2 000 грн.(а.с.12).Разом з тим, з врахуванням матеріального становища відповідача, суд, згідно ч.4 ст.1193 ЦК України, вважає за можливе зменшити розмір відшкодування до 2000 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.1166, 1193 ЦК України, ст.10, 11, 88, 130, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України,
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Полтавської філії ВАТ „Полтаваобленерго" 2000 грн. шкоди, заподіяної порушенням правил користування електричною енергією, 85,16 грн. судового збору та 30 грн. витрат на інформаційно
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.