Судове рішення #535478
Справа № 2 - 44/2007р

Справа № 2 - 44/2007р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2007 року                   Буринський районний суд Сумської області

в складі:   головуючого судді   - Стеценко B.C.

при секретарі                                   -   Бабкіній Г.А.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Буринь справу за позовом ОСОБА_1 до Воскресенської сільської Ради про визнання права власності на будинок -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Воскресенської сільської Ради про визнання права власності на будинок, що залишився після смерті ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що вона не може оформити спадщину оскільки будинок не зареєстрований в МБТІ за померлою.

Позивачка позов підтримала і просила визнати за нею право власності на будинок.

Представник відповідача позов визнав і не заперечує, щоби право власності на спадковий будинок було визнано за позивачкою.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до запису в погосподарській книзі виконавчого комітету Воскресенської сільської Ради за НОМЕР_1 за ОСОБА_2 на праві приватної власності значиться будинок АДРЕСА_1, але право власності на нього належним чином не було оформлено і не проведена його державна реєстрація, а тому будинок не зареєстрований в бюро технічної інвентаризації і не внесений у державний реєстр, що підтверджується поясненням сторін, довідкою бюро технічної інвентаризації, довідкою сільської ради.

Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нерухоме майно виникає з моменту прийняття його в експлуатацію після завершення будівництва та його державної реєстрації. Оформити право власності та провести державну реєстрацію будинку зараз не можливо в зв'язку з припиненням ОСОБА_2 цивільної правоздатності, поскільки вона померла 28.03.2002 року, що підтверджується поясненням сторін, копією свідоцтва про смерть.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина. До складу спадкового майна входить будинок з належними будівлями, що розташований по АДРЕСА_1, який остання заповіла сину-ОСОБА_3 згідно заповіту посвідченого Воскресенською сільською радою 23 травня 1997 року за р. НОМЕР_2.

Спадщину ОСОБА_3 прийняв в установлений законом строк у відповідності до ч.З ст. 1268 ЦК України, але не оформив свої спадкові права і помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що вбачається з пояснення сторін, копії свідоцтва про смерть, копії заповіту, довідки-характеристики Воскресенської сільської ради.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина. До складу спадкового майна входить вищевказаний будинок. Спадщину після смерті чоловіка позивачка прийняла в установлений законом строк, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини але не може оформити свої спадкові права через відсутність реєстрації спадкового будинку. що видно із пояснення сторін, довідки Воскресенської сільської Ради, довідки БТІ.

На підставі викладеного та дослідивши пояснення сторін і всі наявні докази по справі в їх сукупності суд вважає, що позов доведений і підлягає повному задоволенню, а тому за позивачкою необхідно визнати право власності на спадковий будинок.

Керуючись ст. ст.. 209,212-215 ЦПК України, ст.ст.25,331,392,1258,1261, ч.З ст. 1268 ЦК України,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з належними будівлями, що розташований в АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація