Справа № 2-57 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Ковалюх В.М. при секретарі Назаренко Т.Г. розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Бахмачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Пальчиківської сільської ради про визнання права власності на на 1\6 частину спадкового майна -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Пальчиківської сільської ради про визнання права власності по 1\6 частині за кожною на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований в АДРЕСА_1, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3, який є їм чоловіком та батьком. Вони є спадкоємцями по закону першої черги і прийняли спадщину, оскільки проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. В нотаріуса не можуть оформити право на спадщину на будинок через відсутність реєстрації будинку в бюро технічної інвентаризації.
В судовому засіданні позивачі підтримали свій позов та виклали мотиви, зазначені в позовній заяві.
Представник Пальчиківськї сільської ради в судове засідання не з'явився.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав :
Згідно довідки виконкому Пальчиківської сільської ради від 14.11.2006 року господарство по АДРЕСА_1 відноситься до типу колгоспного двору : голова двору ОСОБА_3, члени двору ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
ОСОБА_1 є дружиною ОСОБА_3, а ОСОБА_2 є дочкою ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу та копією свідоцтва про народження.
Копією свідоцтва про смерть підтверджується, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Відповідно до ст.1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Померлому ОСОБА_3 належала 1\3 частина будинковолодіння по АДРЕСА_1. Його дружина та дочка мають право на спадщину на 1\6 частину кожна.
Керуючись ст.ст. 10, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1223, 1261, 1268 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ: Позов - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності по 1\6 частині за кожною на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований в АДРЕСА_1 і складається з : - будинку А-1 ; - прибудови а-1 ; - сарая Б-1 ; - сарая В-1 ; - сарая в-1 ; - сарая Д-1 та огорожі - N.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Бахмацький районний суд.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: