Судове рішення #53650925



Справа № 2-А-666/2010 р.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И

29 листопада 2010 року Корюківський районний суд

Чернігівської області

Суддя Корюківського районного суду Чернігівської області Висоцька Н.В., розглянувши справу в порядку скороченого провадження в м. Корюківка у приміщенні суду за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Корюківському районі про визнання відмови, щодо перерахування неправомірною, зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до УПФ України в Корюківському районі Чернігівської області про визнання відмови, щодо перерахування неправомірною, зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни за період з 01.01.2006 року по 31.12.2009 року.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав, подавши у встановлений законом строк заперечення на позов.

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження, у відповідності із ст. 183-2 КАС України, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.

Дані спірні відносини регулюються Законом України «Про соціальний захист дітей війни» і позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню.

Встановлено, що позивач відповідно до ст. 1 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» від 18.1 1.2004 р. (далі Закон) є дитиною війни, дана обставина не заперечується відповідачем та підтверджується наданою копією посвідчення, яке має дані, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (№111044) є дитиною війни. Згідно ст. 6 «Про соціальний захист дітей війни» , редакція якої діяла до 01.01.2008 року, дітям війни повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ст. 22 Конституції України, якими передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 року положення, що призупиняли дію ст. 6 Закону, було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) та втратили свою чинність з дня їх ухвалення.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 року положення, що призупиняли дію ст. 6 Закону, було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) та втратили свою чинність з дня їх ухвалення.

Згідно ч. 2 ст. 152 КУ Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Суд вважає, що невиплачена позивачеві щомісячна державна соціальна допомога , як дитині війни підлягає стягненню, враховуючи те, що право на отримання щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченої Законом України « Про соціальний захист дітей війни» не залежить від розміру доходів одержувача чи наявності фінансування з бюджету, має безумовний характер, тому підлягають задоволенню вимоги позивача, щодо стягнення виплати недоплаченої пенсії, як дитині війни з 09 листопада 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 рік.

Згідно ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відповідно до ч. 4 ст. 99 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня коли позивач дізнався: про рішення суб’єкта владних повноважень за результатами розгляду скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

Керуючись вищезгаданим рішенням Конституційного суду України та чинним законодавством України, позивачем було направлено письмове звернення до відповідача з вимогою здійснити нарахування належної, як дитині війни соціальної державної допомоги у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком за 2006 - 2009 роки, та забезпечити її виплату. Однак відповідач відмовив позивачам у їх гарантованому Конституцією України та ст. 6 Закону праві, з врахуванням даної обставини слід вважати, що позивач дізнався про порушення його права з вказаного листа, вбачається що позивач звернувся до суду в межах встановленого строку звернення до суду, так як листом від 20.10.2010 року УПФ України в Корюківського району відмовлено у здійсненні перерахунку, 09.11.2010 року подано позов до суду. Водночас суд зазначає, що в період з 2006 року по 9 липня 2007 року до винесення вищезазначеного рішення Конституційним судом України, відповідач діяв у відповідності з нормами Закону «Про державний бюджет України» та ст. 95 Конституції України, а тому підстав для визнання його дій чи бездіяльності, у вказаний період, незаконними немає. Крім того суд вважає за можливе задоволення позову в межах строку позовної давності три роки. А отже, в цій частині позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача здійснити нарахування доплати до пенсії задоволенню не підлягають. За таких обставин позов підлягає частковому задоволенню.

Позивач звільнений від сплати державного мита на підставі ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідач має пільги по сплаті державного мита на підставі п. 34 ст. 4 Декрету КМ України «Про державне мито». За таких умов судові витрати слід віднести на рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 1, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 6, 9,11, 69-71, 94, 97, 99, 100, 160-162, 183 -2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати дії управління Пенсійного Фонду України в Корюківському районі Чернігівської області в частині відмови нарахувати пенсію ОСОБА_1 з підвищенням її розміру, як дитині війни на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України «Про соціальний захист дітей війни» - неправомірними.

Зобов’язати управління Пенсійного Фонду України в Корюківському районі Чернігівської області нарахувати пенсію ОСОБА_1 з підвищенням її розміру, як дитині війни на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України «Про соціальний захист дітей війни» з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та 22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 року і здійснити відповідні виплати на користь позивача за виключенням виплаченого підвищення до пенсії за вказаний період.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Судові витрати віднести на рахунок держави.

Апеляційна скарга на постанову подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Корюківський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Постанова, прийнята в скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, ухвала суду апеляційної інстанції є остаточною і оскарженню не піддягає.


Суддя: Висоцька Н.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація