Справа №2-18
2007 року
РІШЕННЯ
Іменем України
19 січня 2007 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі : головуючого судді Ковалюх В.М. при секретарі Назаренко Т.Г. розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Бахмачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист прав добросусідства,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про захист прав добросусідства, вказуючи на те, що відповідач проживає поряд із її садибою та під час капітального ремонту погреба добудував покриття в сторону її земельної ділянки, що створює незручності для її господарства. Просить суд зобов'язати відповідача знести на суміжній ділянці, яка межує з її господарством погрібне покриття з бетону та землі, яке доставляє їй певні життєві незручності.
В судовому засіданні позивач підтримала свій позов та просить його задовольнити. Пояснила, що ОСОБА_2 побудував бетонне покриття біля свого погреба три роки тому. Вона не може поставити паркан через те, що вказане покриття знаходиться на межі земельних ділянок.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнав і пояснив, що будинок по АДРЕСА_1 він та його дружина купили в 1981 році. Погріб також входив до споруд, які знаходяться біля будинку. Ніяких добудов він не робив, а навпаки ОСОБА_1 побудувала паркан із шиферу, який затінює його земельну ділянку.
Допитаний в судовому засіданні начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Бахмацької райдержадмшістрації Салабута Микола Михайлович пояснив, що він виїздив у складі комісії для обстеження земельних ділянок, що належать ОСОБА_1 та ОСОБА_2. Було встановлено, що на межі цих земельних ділянок зі сторони садиби ОСОБА_2 знаходиться підпірна бетонна стінка погреба висотою 30 см та шириною 40 см. Ця бетонна стінка не створює перешкод в користуванні земельною ділянкою ОСОБА_1 і не порушує будівельні норми і правила.
Технік Бахмацької дільниці Прилуцького міжміського бюро технічної інвентаризації ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що погреб на схемі позначається двома способами : за зовнішніми межами або за стінами, які знаходяться в землі. Викопіровка із генерального плану, надана позивачем, була погашена в 1979 році в зв'язку з інвентаризацію житлових кварталів. За даними БТІ зовнішні межі погреба ОСОБА_2 розташовані на межі суміжних земельних ділянок ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що відповідає фактичному розташуванню погреба на місцевості.
Начальник відділу Бахмацького архітектурно-будівельного контролю Варчак Анатолій Григорович в судовому засіданні пояснив, що при обстеженні земельних ділянок ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було встановлено, що підпірна бетонна стінка погреба ОСОБА_2 розташована на межі суміжних земельних ділянок, має висоту близько 30 см і не створює перешкод для ОСОБА_1 Самовільного будівництва будь-яких споруд на цих земельних ділянках не виявлено.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши сторони та свідків, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню із слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, 3.07.1981 року ОСОБА_4, яка є дружиною ОСОБА_2, купила у ОСОБА_5 будинок, сарай, погріб і колодязь, що знаходиться в АДРЕСА_1.
В судовому засіданні була оглянута інвентарна справа садиби, що розташована в АДРЕСА_1, в якій міститься викопіровка із генерального плану. В цьому документі погріб, що розташований на земельній ділянці під НОМЕР_1, позначений на межі земельних ділянок по АДРЕСА_1.
2
Згідно ч.1 ст. 103 земельного кодексу України власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).
Актом обстеження земельних ділянок по АДРЕСА_1 від 9.01.2007 року підтверджується, що підпірна бетонна стінка погреба, яка належить ОСОБА_2. знаходиться на межі суміжних земельних ділянок по АДРЕСА_1 і не створює перешкод в користуванні земельною ділянкою ОСОБА_1.
На підставі зібраних по справі доказів, суд вважає, що погріб, який розташований на земельній ділянці ОСОБА_2, не створює незручностей для землекористувача ОСОБА_1.
Керуючись ст.103 Земельного кодексу України, ст.ст. 10, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
В позові відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області через Бахмацький районний суд.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: