Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #53706985

Справа № 562/189/16-а


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.02.2016 року Здолбунівський районний суд Рівненської області в складі: головуючого судді Ковалика Ю.А. секретаря судових засідань ОСОБА_1 за участю позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Здолбунів справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області про зобов’язання вчинити дії,

   В С Т А Н О В И В :

02 лютого 2016 року ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області, в уточнених позовних вимогах просив зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі поновити, нарахувати та виплатити ОСОБА_2 пенсію, як інваліду третьої групи загального захворювання у відповідності до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 01 червня 2015 року по 31 грудня 2015 року включно у розмірі визначеному законом.

Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України,  адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

           Згідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

           Чинне законодавство обмежує строк звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів. Це, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.

         Згідно до частини 1 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України,  пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений судом за наявності поважних причин його пропуску.

         Позивачем не надано заяву про поновлення строку звернення до суду та не було надано належних доказів поважності пропуску строку для звернення до адміністративного суду з даним позовом.

         Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється  ухвала.

            З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що права позивача підлягають захисту в межах шестимісячного строку, починаючи з 02 серпня 2015 року, в решті вимог позов слід залишити без розгляду.

На підставі наведеного та керуючись статями 99, 100, 165, 186 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області в частині зобов’язання вчинити певні дії за період з 01 червня 2015 року по 01 серпня 2015 року - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Здолбунівський районний суд Рівненської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: Ю.А. Ковалик


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація