№ 2-397/2009
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2009 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі : головуючого судді Степаненка Ю.І.,
при секретарі Коротіч С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кременчуці цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 17 березня 2009 року звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання щлюбу, посилаючись на те, що вони 23 травня 1992 року зареєстрували шлюб. Від цього шлюбу мають трьох неповнолітніх дітей, які перебувають в інтернатних закладах. Одруження для них виявилося невдалим. Шлюбно-сімейні відносини з відповідачем припинені з 2004 року. Причинами розпаду сім"ї стало те, що відповідач з 2003 року почав пиячити та зраджувати їй, ображати її та дітей, неправильно поводити себе у сім'ї, що призвело до втрати почуттів поваги та любові один до одного, вони понад п'ять років проживають окремо, у неї створена фактично сім'я з іншим чоловіком, з яким вона проживає і бажає узаконити шлюбні стосунки. Збереження шлюбу суперечить її інтересам. Тому строку для примирення просила не призначати.
Відповідач ОСОБА_2 про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Матеріалами справи встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 23 травня 1992 року. Від цього шлюбу мають трьох неповнолітніх дітей, які перебувають в інтернатних закладах. Шлюбно-сімейні відносини між сторонами припинені з 2004 року і з того часу вони проживають окремо один від одного, у позивача фактично створена сім'я з іншим чоловіком, з яким вона має намір узаконити шлюбні стосунки. Причинами розпаду сім'ї стало те, що чоловік пиячив, зраджував дружині, неправильно поводив себе в сім'ї, що призвело до втрати почуттів поваги і любові. Збереження шлюбу суперечить інтересам позивача.
Згідно ч.2 ст.112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
За таких обставин суд постановляє рішення про розірвання шлюбу між сторонами, витрати по розірванню шлюбу покладає на обидві сторони.
Керуючись ч.2 ст.104, ч.3 ст.105,ст.110-112 СК України, ст. 10,11, 209,212,214,215, 224-226 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, дошлюбне прізвище Туровци, зареєстрований 23 травня 1992 року Пришибською сільською радою, Кременчуцького району, Полтавської області, актовий запис №5.
При видачі свідоцтв про розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з кожного по 17 (сімнадцять) гривень державного мита в доход держави.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Кременчуцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної
скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Ю.І. Степаненко