В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.05.2013 Справа №607/1880/13- к
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Свачія І.М.
секретаря Кісіль Т.М.
обвинувача Івасик Н.Є.
захисника ОСОБА_1
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі в м. Тернополі суду кримінальне провадження № 12012210010000214 від 05.12.2012року про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 з середньо - спеціальною освітою, раніше не судимого, неодруженого, працюючого водієм в ТзОВ Будівельна компанія «Твій дім» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.122 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
05.12.2012року, близько 22 год. ЗО хв., обвинувачений ОСОБА_2 який перебував поблизу будинку № 4 по вул.. Стуса в м. Тернополя, на грунті особистих неприязних відносин, розпочав конфлікт із ОСОБА_3, під час якого умисно наніс йому декілька ударів кулаком в обличчя, чим спричинив тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому нижньої щелепи в ділянці лівого кута, які відносяться до тілесних ушкоджень середньої тяжкості.
Цими діями ОСОБА_2 вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 122 КК України, тобто умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків . передбачених ст..121 цього Кодексу. Але таке, що спричинило тривалий розлад здоров»я.
В судовому засіданні між потерпілим та обвинуваченим укладена угода про примирення, згідно якої обвинувачений ОСОБА_2 повністю визнав свою винуватість у вчиненні зазначеного діяння, відшкодував потерпілому завдану шкоду у повному обсязі.
Сторони погоджуються на призначення покаранні ОСОБА_2 у виді 6 місяців виправних робіт по місцю роботи з відрахуванням 20 відсотків заробітку щомісячно в доход держави.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, суд виходить з наступного.
Згідно п. 1 ч. З ст. 314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
Відповідно п. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.
Згідно з ч. З ст. 469 КПК України угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КК України, яке згідно ст. 12 КК України, є злочином середньої тяжкості.
При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений розуміє права визначені п. 1 ч. 5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Потерпілий також розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам КПК України та КК України.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про примирення між потерпілим та обвинуваченим і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання, яка відповідає загальним засадам призначення покарання, передбаченим ст. 65 КК України, та санкції ч. 1 ст. 122 КК України.
Обставинами, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_2, відповідно до ст.66 п.п.1, 2 КК України є щире каяття та добровільне відшкодування завданої шкоди.
Обставини, які обтяжують відповідальність відповідно до ст.67 КК України не встановлено.
На підставі наведено, суд вважає, що укладена угода між потерпілим та підозрюваним в іди: відає вимогам закону і не порушує законних прав та інтересів сторін.
Міра покарання, яка узгоджена сторонами є достатньою для виправлення та перевиховання підозрюваного і відповідає загальним засадам призначення покарання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 371, 374, 475 КПК України, суд,-
3АСУДИВ:
Затвердити укладену 14 травня 2013 року угоду про примирення між потерпілим ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_2.
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.122 КК України і за його вчинення призначити йому узгоджене між сторонами покарання у виді 6 (шість) місяців виправних робіт по місцю роботи з відрахуванням 20 відсотків заробітку щомісячно в доход держави.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України
в суд Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний
суд на протязі 30 днів з моменту його проголошення.
Головуючий І.М. Свачій