Справа №295/2871/16-к
1-кс/295/1000/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.02.2016 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира Комісарчук О.В.,
за участю секретаря Содель А.С.,
слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області Яновича К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, внесене в кримінальному провадженні №32016060000000008 слідчим з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області Яновичем К.В. і погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області Левченко Р.Ю., та додані до клопотання матеріали, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, посилаючись на те, що Слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Житомирській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 32016060000000008 від 18.01.2016 р. щодо громадянина ОСОБА_3, який здійснює незаконне придбання з метою збуту, збут, зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Житомирської, Київської області діє група осіб, яка здійснює незаконне придбання з метою збуту, збут, зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей.
За наданими матеріалами оперативного підрозділу встановлено осіб, які у своїй діяльності направленій на незаконне придбання з метою збуту, збут, зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей використовують наступні номери телефонів, а саме: НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 мобільного зв'язку ПрАТ «МТС».
По зазначеному номеру телефону обговорюються питання, пов'язані зі злочинною діяльністю групи осіб, яка використовуючи реквізити СГД з ознаками «ризикових» надає послуги по ухиленню від сплати податків.
В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що інформація, яка міститься в роздруківках телефонних з'єднань вказаних мобільних номерів телефону, містить відомості щодо спілкування із особами, задіяними в діяльності направленої на незаконне придбання з метою збуту, збут, зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, місцезнаходження та ідентифікації осіб, що вчинили кримінальне правопорушення, їхніх зв'язків, тобто є джерелом доказів в кримінальному провадженні. Окрім цього інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, їх тривалості, маршрутів передавання, тощо, містить охоронювану законом таємницю, тимчасовий доступ до яких та розпорядження про вилучення, здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді.
Дослідивши клопотання, додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотання доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи, що слідчим доведено, що необхідна інформація має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в запитуваній інформації, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим, таким, що підлягає задоволенню відповідно до ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати cлідчому з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області Яновичу Костянтину В’ячеславовичу, старшому оперуповноваженому Житомирської ОДПІ майору податкової міліції Тарашевському Д.В. та особам, які будуть проводити слідчі дії за його дорученням (постановою), тимчасовий доступ та можливість вилучення інформації, яка знаходиться у володінні в оператора мобільного зв'язку ПрАТ «МТС», а саме: інформації про належність номерів мобільного телефонів у формі довідки із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи, ідентифікаційний код, паспортні та інші наявні дані, назву та код ЄДР підприємства за яким зареєстровано вказані номери телефонів, інформації по мобільним терміналам шляхом надання роздруківок з'єднань та на електронних носіях, з повідомленням виду, дати, часу, тривалості з'єднання, номера абонента «А» та номера абонента «Б», ІМЕІ абонента «А» та ІМЕІ абонента «Б», LAC, CID, азимут на базову станцію і адреси розташування базових станцій абонента «А» та номера абонента «Б», з яких виходив на зв'язок власник мобільного терміналу за період з 01.01.2015 по 27.01.2016, за наступними номерами мобільних телефонів: НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3.
Встановити строк дії ухвали до 22.03.2016 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.В. Комісарчук
- Номер: 1-кс/295/1000/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 295/2871/16-к
- Суд: Богунський районний суд м. Житомира
- Суддя: Комісарчук О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.02.2016
- Дата етапу: 22.02.2016