Судове рішення #538974
Справа №2-Н-03/07

Справа №2-Н-03/07

 

УХВАЛА

про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу

"03" січня 2007 р.                                                                                                    с.м.т. Новоайдар

Суддя Новоайдарського районного суду Луганскої області Копанєва О. М., розглянувши заяву ВАТ "Державний ощадний банк України" про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості по наданому кредиту ОСОБА_1,-

ВСТАНОВИВ:

ВАТ "Державний ощадний банк України" просить видати судовий наказ за вимогою про стягнення заборгованості по наданому кредиту НОМЕР_1. з ОСОБА_1, як позичальника, ОСОБА_2, ОСОБА_3, як поручителей у солідарному порядку.

Розглянувши надані матеріали, прихожу до висновку про необхідність відмовити у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

Відповідно до ч.1 ст. 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу, яка грунтується на правочині, вчиненому у письмовій формі.

Як вбачається з доданих матеріалів, кредитну угоду укладено між ВАТ "Державний ощадний банк України" та ОСОБА_1, тобто боржником за кредитною угодою є ОСОБА_1., за цією підставою заяву про видачу судового наказу повинно бути пред'явлено тільки до ОСОБА_1.

Поручителі за кредитною угодою ОСОБА_2, ОСОБА_3, повинні відповідати у разі порушення боржником ОСОБА_1. зобов'язання, забезпеченого порукою, відповідно до ст. ст. 554, 555 ЦК України у порядку позовного провадження.

Таким чином, вимога, з якою ВАТ "Державний ощадний банк України" звернулось до суду для видачі судового наказу, не передбачена ст.96 ЦПК України і наявний спір про право, що є підставою для відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

Керуючись ст. ст. 96,100,101 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити ВАТ "Державний ощадний банк України" у прийняті заяви про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості по наданому кредиту ОСОБА_1.

Роз'яснити ВАТ "Державний ощадний банк України" його право на звернення з вимогами до суду у позовному порядку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий:                                                                                                              О. М. Копанєва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація