Судове рішення #538979
Справа №2-48/2007р

Справа №2-48/2007р.

 

РІШЕННЯ

Іменем України

30 січня 2007 року                                                                                       с. Мазурівка

Чернівецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого: судді Стадника І.М.,

при секретарі Яворській М.М.,

позивачки - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за по­зовом ОСОБА_1, до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів, що стягуються на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в районний суд з позовом до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів, що стягуються на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що згідно із вне­сеними змінами та доповненнями до СК України частка стягуваних з її колишнього чоловіка аліментів не може бути меншою ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні позов підтримала на умовах, викладених у позовній заяві і пояснила та­кож, що їх син зараз навчається в одинадцятому класі і тому витрати на його утримання складають су­му, що значно більша за 70-80 грн., які відповідач сплачує як аліменти згідно з рішенням суду 1991 ро­ку. Крім того, згідно з рішенням суду з відповідача було присуджено аліменти в розмірі лише 1 /6 час­тини всіх видів його заробітку, так як на його утриманні також перебувала дочка, яка вже досягла пов­ноліття.

Відповідач, якому було роз'яснено правові наслідки даної процесуальної дії, що передбачені ч. 4 ст. 174 ЦПК України, позов визнав і не заперечує проти його задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 130, ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши сторони, дослідившії письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що по­зов слід задовольнити з наступних підстав.

Від спільного подружнього життя в сторін ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася дитина - син ОСОБА_3, який на момент розгляду справи проживає з позивачкою та перебу­ває на її утримання.

Згідно з постановою Могилів-Подільського районного суду 1991 року відповідач сплачує алі­менти на утримання сина в розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку.

Згідно з ч. 2 ст. 182 СК України (із змінами, внесеними законом України від 22 вересня 2005 року №2901-IV) мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цьо­го кодексу.

Це відповідно до ст. 192 СК України дає підстави суду для зміни розміру стягуваних аліментів в бік збільшення.

Визначаючи розмір аліментів, суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів - працює та має стабільний заробіток, від

 

-2-

сутність у платника аліментів інших утриманців, та приходить до висновку, що вказаний по-звачкою та визнаний відповідачем розмір аліментів є розумним і справедливим.

На підставі, 180, 182, 183 СК України, керуючись ст. 10, 11, 60, ст. 81 ч. З, 88 ч. З, 130, 174, 212-215, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який на­родився та проживає в АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 всіх видів доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дітей відповідного віку, починаючи з 11 січня 2007 року та до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в доход держави в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн., а також на користе ТУ ДСА України у Вінницькій області витрати на інформа­ційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7 грн. 50 коп..

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в час­тині стягнення суми платежу за один місяць.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів піс­ля подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано, або закінчення строку, встановле­ного для подання апеляційної скарги в разі її неподання.

„ 3 оригіналом вірно"

В.о голови Чернівецького районного суду              Л.П Цимбалюк.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація