В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.04.2013 Справа №607/6722/13-к
м. Тернопіль
Тернопільській міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Свачія І.М.
секретаря Сесик Х.Я.
обвинувача Василенко О.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі в м. Тернополі суду кримінальне провадження за №12013210010001001 від 12.03.2013 року, по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, вул. 15 квітня 7/52, українця, громадянина України, раніше не судимого:
за ч.1 ст. 185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
10 березня 2013 року, близько 21 години ОСОБА_2, перебуваючи в приміщені “Інтернет клубу” вул. Тарнавського,26 в м. Тернополі, таємно викрав майно ОСОБА_3, а саме мобільний телефон торгової марки “Samsung E-250”, вартістю 150 грн. В якому знаходився стартовий пакет оператора мобільного зв’язку “Djuise” вартістю 10 гривень, на рахунку якого знаходилося 40 гривень, чим спричинив останьому шкоду на загальну суму 200 грн.
Цими діями ОСОБА_2 вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна -крадіжка.
09 квітня 2013 року між підозрюваним ОСОБА_2 та потерпілим ОСОБА_3 в порядку, передбаченому ст.ст.468, 469 та 471 КПК України, укладено угоду про примирення.
За змістом угоди підозрюваний ОСОБА_2 беззастережно визнав свою вину у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 185 КК України, відшкодував заподіяні збитки та зобов'язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні.
Сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_2 за ч.1 ст.185 КК України у виді штрафу в розмірі 850 гривень.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, суд виходить з наступного.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
Відповідно п. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.
Згідно з ч. 3 ст. 469 КПК України угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Судом встановлено в судовому засіданні, що ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України, які згідно ст. 12 КК України, є злочином середньої тяжкості.
При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права визначені п. 1 ч. 5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Потерпілий також розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про примирення між потерпілим та обвинуваченим і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання, яка відповідає загальним засадам призначення покарання, передбаченим ст. 65 КК України, та санкції ч.1 ст. 185 КК України.
Таким чином, своїми умисними діями, ОСОБА_2 вчинив злочин, передбачений ч.1 ст.185 КК України.
Обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_2, відповідно до ст.66 п.п.1, 2 КК України, є щире каяття та добровільне відшкодування завданого збитку.
Обставинами, які обтяжують покарання ОСОБА_2 відповідно до ст.67 КК України, не встановлено.
На підставі наведено, суд вважає, що укладена угода між потерпілим та підозрюваним відповідає вимогам закону і не порушує законних прав та інтересів сторін.
Міра покарання, яка узгоджена сторонами є достатньою для виправлення та перевиховання підозрюваного і відповідає вимогам загальним засадам призначення покарання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 371, 374, 475 КПК України, суд,-
З А С У Д И В :
Затвердити угоду про примирення між потерпілим ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_2 від 09 квітня 2013 року.
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч.1 КК України і за його вчинення призначити йому узгоджену між сторонами міру покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень в дохід держави.
Речові докази по справі: - знищити.
Стягнути із засудженого ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області 342 грн. 40 коп. судових витрат за проведення товарознавчої експертизи.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України в апеляційний суд Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд на протязі 30 днів з моменту його проголошення.
Обвинуваченому та прокурору копію вироку вручити негайно після його проголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Головуючий суддяОСОБА_5