Судове рішення #539356
Справа № 22-a-34

Справа 22-a-34                                 Головуючий у 1 -й інстанції   Степаненко О. А.

Категорія 42                                          Суддя-доповідач                Дубровна В.В.

УХВАЛА

іменем України

30 січня              2007    року колегія суддів судової палати в цивільних справах

апеляційного суду Сумської області в складі:

головуючої- Дубровної  В.В.,

суддів -    Лузан Л.В., Попруги С.В.,

з участю секретаря судового засідання -  Чуприни В.І.

та осіб, які приймають участь у справі - ОСОБА_1, представників У МВС України в Сумській області - Заяць P.M., Петрюк С.Б., представника Сумського районного відділу У МВС України в Сумській області Давиденко В.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на постанову Сумського   районного суду  від 22 листопада 2006 року

у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, Сумського районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області

про визнання права на отримання надбавки та різниці при підвищенні розмірів пенсії, -

встановила :

Постановою суду в задоволенні адміністративного позову відмовлено за його необґрунтованістю.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 не погоджується з постановою суду першої інстанції та просить її скасувати, ухвалити нову постанову про задоволення його позовних вимог.

В своїх доводах апелянт посилається на невідповідність висновків суду обставинам справи,  порушення судом норм  матеріального та процесуального права.

Вислухавши суддю -доповідача, пояснення сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог  ОСОБА_1 про стягнення недовиплаченої пенсійної надбавки за період часу з 1.01.1998 року по день звільнення -по 1.11.1998 року та перерахунку пенсії за 2005 рік з урахуванням цієї надбавки , суд 1 інстанції виходив з того, що таку надбавку в зазначений період і на день звільнення позивач не отримував , а тому не має права на задоволення його вимог.

Колегія суддів не може не погодитись з таким висновком суду , оскільки він грунтується на законі, відповідає зібраним в справі доказам.

Як вбачається з матеріалів справи ,ОСОБА_1 проходив службу в Сумському райвідділі міліції , 1 листопада 1998 року був звільнений на пенсію з посади ІНФОРМАЦІЯ_1 . З 1995 року по грудень 1997 року йому була встановлена та виплачувалась щомісячна   25% надбавка грошового утримання від суми пенсії , яка б

 

2

могла бути нарахованою / далі - пенсійна надбавка/    відповідно   до   постанови

Кабінету Міністрів України від 2.04.1993 року №. 257 , наказу У МВС України в Сумській області № 577 від 29.08.1995 року. З 1 січня 1998 року цю надбавку йому припинили виплачувати в зв*язку з відсутністю фінансування й вона не виплачувалась на день звільнення. Пенсія позивачеві була обрахована без урахування зазначеної надбавки.

В зв*язку з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до ст. 43 Закону України " Про пенсійне забезпечення військовослужбовців , осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 15 червня 2004 року та Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань соціального захисту військовослужбовців" від 16.12.2004 року  ОСОБА_1 був проведений перерахунок пенсії з 1 січня 2005 року в розмірі 50% і з 1.01.2006 року - в розмірі 100%, без врахування пенсійної надбавки.

В грудні 2005 року позивач звернувся до У МВС України із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням пенсійної надбавки.

Як пояснили представники відповідача , з урахуванням роз*яснень МВС України , того , що в 1995-1997 році ОСОБА_1 отримував пенсійну надбавку , комісія У МВС України в Сумській області по врахуванню доплати від суми пенсії в розрахунок пенсії пенсіонерам МВС України прийняла рішення про задоволення прохання заявника / а.с. 16,17/ й на підставі рішення комісії з 1.01.2006 року ОСОБА_1 проведений перерахунок пенсії з урахуванням пенсійної надбавки.

Звертаючись до суду ,ОСОБА_1 просив стягнути недоплачену надбавку за період часу з 1.01.1998 року до 1.11.1998 року , а також , посилаючись в тому числі й на рішення комісії , просив зобов*язати відповідача зробити перерахунок пенсії з урахуванням пенсійної надбавки за 2005 рік , тобто за 12 місяців , що передували зверненню за перерахунком , на підставі ст. 63 Закону України України " Про пенсійне забезпечення військовослужбовців , осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", яка передбачає можливість перерахування пенсії за вказаний позивачем період.

Колегія суддів вважає , що вимоги ОСОБА_1 не грунтуються на законі. Сам по собі факт встановлення йому пенсійної надбавки з 1.01.2006 року не є безумовною підставою для перерахунку пенсії за 2005 рік, оскільки , законодавством , що регулює пенсійне забезпечення працівників міліції - Законом України " Про пенсійне забезпечення військовослужбовців , осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", Постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 року "Про порядок обчислення вислуги років , призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу , прапорщикам , мічманам , військовослужбовцям надстрокової служби та війської служби за контрактом , особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членіам їхніх сімей" передбачається включення в грошове утримання , з якого обраховується пенсія , тих видів грошового забезпечення, які особа отримувала на момент звільнення. В даному випадку ОСОБА_1 не отримував пенсійної надбавки на момент звільнення, а тому , відсутні підстави для її включення при перерахунку пенсії . А щодо стягнення пенсійної надбавки за 10 місяців 1998 року, в цій частині позовні вимоги також не підлягають задоволенню, оскільки така надбавка ОСОБА_1 за цей проміжок часу не нараховувалась й , до речі , з цього приводу ОСОБА_1 в свій час не оспорював незаконність дій відповідача. .

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, судове рішення постановлене з дотриманням норм процесуального права і підстав для його скасування чи зміни не вбачається.

 

3

Керуючись ст. ст. 198 п. 1, 200,205,206 КАС України, колегія судців, -

ухвалила :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Сумського районного суду від 22 листопада 2006 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складання ухвали в повному обсязі, тобто з 5 лютого 2007 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація