Справа № 22-1467 Головуючий у 1 інстанції: Комлач О.Ф.
Доповідач: Кривохижа В.І.
У Х В А Л А
23 червня 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі:
головуючої: Кривохижі. В.І.,
суддів: Черниш Т.В.,
Голованя А.М.,
при секретарі: Салабай М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 21 січня 2008 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Олександрівського районного суду від 21 листопада 2008 року ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні заяви про перегляд заочного рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя.
У травні 2009 року відповідач звернувся до апеляційного суду Кіровоградської області з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 21 січня 2008 року, яким задоволено позов ОСОБА_2 до нього про поділ майна подружжя.
Зазначає, що з 25 листопада 2008 року по 5 грудня 2008 року проходив лікування в денному стаціонарі Триліської амбулаторії сімейного лікаря, у зв'язку з цим просив причину пропуску строку апеляційного оскарження вважати поважною та поновити останній.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що підстави для задоволення заяви і поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду відсутні.
Відповідно до ч. 4 ст. 231 ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення дане заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. При цьому строк протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України, заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони чи іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Із матеріалів справи вбачається, що ухвала про відмову у задоволенні заяви про перегляд заочного рішення постановлена 21 листопада 2008 року (а.с. 245-246), а апеляційну скаргу ОСОБА_1. подав лише 13 лютого 2009 року (а.с. 254), тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.
Також згідно журналу вбачається, що відповідач був присутній у судовому засіданні 21 листопада 2008 року, в цей же день отримав копію ухвали про відмову у задоволенні заяви про перегляд заочного рішення (а.с.243-244, 247).
Посилання заявника на те, що він знаходився на стаціонарному лікуванні з 25 листопада по 5 грудня 2008 року (а.с. 277), як на поважність причини пропуску строку на апеляційне оскарження, є безпідставними, оскільки апеляційну скаргу після цього було ним подано тільки понад два місяці - 13 лютого 2009 року. За цей час йому нічого не перешкоджало подати апеляційну скаргу. Інших доводів щодо підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження заявником не наведено.
За таких обставин колегія суддів дійшла висновку, що доводи, викладені в заяві про поновлення строку, не ґрунтуються на законі, та не вбачає підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 21 січня 2008 року.
Керуючись ст.ст. 73, 294, 313-315, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Відмовити ОСОБА_1 у поновленні процесуального строку на апеляційне оскарження заочного рішення Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 21 січня 2008 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 21 січня 2008 року залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуюча:
Судді: